63 diploma's uitgereikt NIEUWS 12 de school heeft gezaaid en wij wachten nu hoopvol op de oogst Van harte gefeliciteerd In zijn openingsspeech op de avond van de 23e september heette de directeur van de Bedrijfs- school, de heer P. C. van der Jagt, allereerst alle aanwezige ouders en de gediplomeerde jongelui van harte welkom. Met blijdschap constateerde hij, dat er zoveel vertegenwoordigers uit de Machinefabrieken, Scheepsbouw en Kopersla gerij, zowel bedrijfsleiders als bazen, aanwezig waren. Ook afgevaardigden van de afdelingen Personeelsbeleid en Sociale Zaken en van de On dernemingsraad, voorts leraren van de school en de beide Bemetel-consulenten werden verwel komd. Tot de gelukkige diplomabezitters zei de heer Van der Jagt: ,,Het is in lange tijd niet voorgevallen, dat er zo'n groot aantal, nl. 63, geslaagde leerlingen zijn. Jullie staan nu op het punt om in het be drijf, waarmede sommigen reeds kennis hebben gemaakt, te gaan werken. Je zult precies als ieder mens persoonlijk ondervindingen op doen. Aangename en onaangename. Wij le ven nu in een tijd van onrust, overal en op velerlei gebied. Ook in de bedrijven heerst on rust. In tijden van een overspannen arbeids markt neemt men het niet zo nauw met de se lectie-eisen voor aan te nemen personeel. Men tracht zelfs door allerlei beloften arbeiders tot zich te trekken. Bromfiets en zwarte lonen spe len daarbij een rol. En toch is de goede sfeer vaak zoek. Nu jullie je diploma op zak hebt, moet je niet denken, dat je er bent. Zo is het echt niet. Je gaat in feite nu pas beginnen. Ervaring is de bron van alle wijsheid, is er eens gezegd. Wat de school meegeeft is de fundering. Je moet zelf je eigen levensgebouw voltooien. Daarbij zullen moeite en zorg je niet bespaard blijven, maar dat is nodig in het leven. Voor het vol tooien van een levenswerk is arbeid en ploete ren absoluut nodig, maar het maakt je uiteinde lijk tot een kerel. Wij verwachten nu van jul lie, dat je in het bedrijf laat zien wat je waard bent. Doet niet zoals sommigen deden. Zij ver lieten direct na het behalen van het diploma het bedrijf, dat zoveel aan hen ten koste legde. Zij werden verlokt door aanbiedingen van an deren. Tracht hier met onverzettelijke wil te be reiken, wat je als doel hebt gesteld. Met de wil tot slagen voorop zullen resultaten vast niet uitblijven. Evenals de boer ploegt, egt en ten slotte zaait en dan moet afwachten hoe de oogst zal zijn, zo hebben wij hier in de school ge zaaid en ook wij wachten hoopvol af hoe de oogst zal zijn." Zich speciaal tot de Bemetelconsulenten, de heren A. C. Cheret en S. P. L. Koudstaal, rich tende, dankte spreker beiden voor de zeer men selijke methoden van examineren. Dat van de

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 14