PLEZIER NA HET WERK (2) Willy Wilton-Fonds a 15 NIEUWS In vrije lijd Eén van de beambten van de afdeling Werkvoor bereiding Timmerlieden, de heer J. C. A. Gabreëls, heeft veel liefhebberij in zingen: solopartijen en in koorverband. „Zingen kan bijna iedereen, dat is mijn vaste overtuiging," zegt hij enthousiast. „Wel heeft de een een mooiere stem dan de ander, maar door studie en volhouden kunnen zeer velen vast iets bereiken. Het is echter met zingen precies zoals bij iedere kunstuiting: er zijn grote, minder grote en ten slotte kleine kunstenaars. Een mooie zangstem is misschien wel de aller grootste gave aan mensen geschonken." De heer Gabreëls, die timmerman, daarna voor man en baas is geweest bij W.F., zingt van zijn 16e jaar af in verenigingen en koren en als solist. Nü zingt hij zijn baspartij alleen nog in een kerk koor en in het W.F.-mannenkoor, maar er is ook een tijd geweest, dat hij van 4 koren tegelijk wer kend lid was. Hij zong reeds een keer voor de radio en bracht toen een van zijn lievelingsliede ren: O, Isis und Osiris. In koorverband, maar ook als solist, was hij me nigmaal van de partij als zijn vereniging verschil lende ziekenhuizen bezocht om bij bepaalde ge legenheden voor de patiënten op te treden. Vele keren hebben wij hem ook op feestavonden en concerten (ook buiten) kunnen horen. „Zingen is mijn lust en mijn leven. Ik studeer thuis nog altijd. Mijn zoon speelt accordeon en af en toe waag ik mij, door hem begeleid, wel eens aan het lichtere genre, maar het meest voel ik mij toch wel tot het klassieke aangetrokken. Mozart en Schubert is de muziek, waar ik het meest van houd en die ik het liefst zing." Wij hopen, dat deze zanger, die met zoveel liefde zijn hobby beoefent, ons nog jaren van zijn sonoor basgeluid zal laten genieten. De heer Gabreëls in zijn werk Ontvangen: (periode juli - augustus - september I960) 2.313,95 (opbrengst verkoop klein mate riaal). Uitgaven: in de maand augustus werd aan 75 leden van ons personeel in totaal 2.377,16 uitgekeerd; in de maand september aan 133 leden in totaal 3.551,79. Naast de uitkeringen, die per maand in het Wil- ton-Fijenoord Nieuws verantwoord worden, werd in het 3e kwartaal I960 3-966,75 door het fonds betaald aan diverse Kruisverenigingen voor ver leende gezinshulp.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 17