NIEUWS Bedrijfsschool- VEILIGHEIDS- COMPETITIE BEKER IN ANDERE HANDEN NIEUWS 16 Zelfs accordeonmuziek ontbrak niet toen op 17 september in de Bedrijfsschool de veiligheids- competitiebeker door de bank werkers werd overgedragen aan de koperslagers. Deze laatste afdeling had het nl. gepresteerd om 300 dagen zonder arbeids ongeval met arbeidsonderbre- king te werken. Voordat de overdracht plaats vond heeft de directeur van de school, de heer P. C. v. d. Jagt, de jongelui toegesproken. „Dit korte feestelijke gebeuren staat in het teken van: punt 1 Veilig heid. Onze oudere leerlingen weten al het een en ander van dit begrip af, maar de nieuwe nog niet. Voor deze laatsten wil ik er dan op wijzen, dat men de veiligheidsvlag aan de ingang van de werf steeds in het oog moet houden. Weest blij als de vlag in top blijft wapperen, want zodra ze halfstok hangt is er een dodelijk ongeluk in ons bedrijf gebeurd. De borden in onze scholen geven aan hoeveel dagen achter elkaar er zonder ongeval met arbeidsonderbreking is gewerkt. Bij 100 dagen ont vangt de betreffende groep een veiligheidswimpel. Bij 200 dagen wordt er iets gegeven. Wat het is blijft een verrassing tot het ogenblik is aan gebroken. Bij 300 dagen gaat de „veilige" groep gratis een daagje uit. Let er echter wel op, dat één ongeval met arbeidsonderbreking het dag- cijfer 25 punten achteruit doet gaan. Altijd en overal opletten is dus de boodschap. Elke morgen gaan jullie gezond en wel de deur uit naar de school. Nu is onze maar ook jullie eigen taak te zorgen, dat je weer even gezond en wel thuiskomt. Daarom zijn deze veiligheidscompetities ingesteld: punt 1 „Veiligheid!" Vervolgens stelde de heer V. d. Jagt de beide veiligheidsinspecteurs, de heren F. Sparreboom en A. Potuyt, aan de nieuwe leerlingen voor en deelde mede, dat men, terwille van een goede gang van zaken, in de bedrijfsschool uit de leerlingen zelf enkele veiligheidsinspecteurs be noemd had. Hun „ambtsperiode" is 1 jaar. Zij krijgen een legitimatie bewijs en van hen wordt verwacht dat ze optreden waar de veiligheid niet in acht genomen wordt. „Beschouwt hen niet als uitslovers, als zij jullie op fouten en tekortkomingen wijzen. Zij doen dan hun plicht," zei spreker. In maandelijkse bijeenkomsten wordt er besproken waar en wanneer er iets onveiligs heeft plaatsgevonden in de school. Dan volgen de benoemingen. Afdeling Scheepsbeschieters Plaatwerkers IJzerwerkers Koperslagers Bankwerkers 3 Draaiers Bankwerkers 2 Voorbereidende leraren laar voor de Wim Voerman Jan Gijzen Jan Stuivenberg Frans Loenen Leen Heusdens IJsbrand Broekhoven Hans Risseeuw de heer H. Kreft De heer Sparreboom deed een beroep op het innerlijke van zijn jeug dige toehoorders om altijd en overal veiligheid als punt 1 te beschou wen. „En niet alleen voor jezelf, maar zeker ook terwille van je medemen sen. Met dit „bordenspel" wordt tevens de nadruk gelegd op: samen doen. Sedert deze competitie aan de gang is, is het aantal ongevallen met ar beidsonderbreking hier in de school belangrijk teruggelopen. Deze komen nog slechts sporadisch voor. Zo moet het zijn en blijven. Waar je bent, wat je doet, punt 1 Veiligheid. In de sportzaal of op het sportveld, in het verkeer of je nu lopende bent of op fiets of bromfiets, let op eigen en andermans veiligheid. Men neemt aan, dat men 70% van alle ongevallen zelf kan voor komen en 20% door beschuttingsmiddelen (schoenen, brillen, hand schoenen e.d.)."

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 18