Ivaardij matrozen 19 NIEUWS In één der keurige slaapzalen Roeien op de Kralingse Plas De wasgelegenheid Dit is toch wel een behoorlijk succes met 31 leer lingen. Sommigen hunner ontvingen voor hun uitzonderlijk goed examen en gedrag een presta- tieprijs. Elke examenploeg gaat in de loop van de oplei ding bij verschillende rederijen een kijkje nemen op de in de Rotterdamse havens liggende vracht schepen. Vooral het laden en lossen wordt daarbij goed bekeken. Roeien en zeilen gebeurt op de Kralingse Plas. De sportbeoefening heeft alle aan dacht. In de pen is om de jongens nog meer aan sport te laten doen en hun een indoortraining te geven!" Een vraag over het zakgeld van de leerlingen be antwoordde de commandeur als volgt: „Dit is na tuurlijk een kwestie voor de ouders of voogden, maar hier staan wij wel op het standpunt dat het niet „teveel" mag zijn. Het zakgeld voor één week wordt zaterdags uitgedeeld en juist als overal zijn ook hier zuinige en niet-zuinige jongens. Op vele andere vragen geeft de folder „Vereniging Opleidingsschip voor de Handelsvaart te Rotter dam" volledig antwoord. Alles wat ouders of voogden willen weten staat erin vermeld. Op aanvrage wordt deze folder gaarne verstrekt. Zij handelt over opleiding, aanneming, eisen van toe lating, kleding en uitrusting, akte van verbintenis, ontslag, onderwijsprogramma, geestelijke en ge neeskundige verzorging, vakantie, passagieren en verlof, het internaatsleven aan boord en vrijetijds besteding." Tot slot volgt een korte rondleiding op het schip en men kan dan concluderen, dat o.a. hetgeen in de folder staat over orde en netheid terdege is bijgebracht en dat de scheepsdiscipline in de meest uitgebreide zin wordt geleerd en eveneens in de praktijk wordt toegepast.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 21