Dankbetuigingen NIEUWS 32 De traditionele Paaswedstrijd om de eieren blijft natuurlijk ook gehandhaafd. De oproep voor de wedstrijd van W.F. tegen de rest-W.F.-schakers bij W.F. heeft slechts weinig succes gehad. Slechts 4 schakers hebben de strijd aangedurfd en de punten werden eerlijk gedeeld, uitslag 22. Vol vertrouwen gaan wij de nieuwe competitie tegemoet. Over de resultaten hopen wij u een volgend maal meer te ver tellen. Blijft nog steeds onze dringende oproep: wie maakt het derde tiental volledig? Niet langer wachten, doe het nu! Het Bestuur. AFD. ZWEMMEN Op zaterdag, 26 november I960 organiseren wij, wederom in het Sportfondsenbad te Schiedam, een afzwemfeest. Aanvang 19.30 uur, einde ca. 22.00 uur. Het programma luidt als volgt: 1. Diplomazwemmen voor de K.N.Z.B.-diploma's I en II. 2. Waterpolo. 3. Kunst- en Showzwemmen, uit te voeren door onze da mesleden. 4. Gecostumeerd zwemmen voor kinderen. 5. Komisch springnummer. Hiermede betuigt ondergetekende, mede namens haar kinderen, haar hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en collega's voor de belangstelling en deelneming na het overlijden van haar echtgenoot. Mevrouw M. C. ERWICH-DE OTTER Hiermede betuigt ondergetekende, mede namens zijn zoon en dochter, zijn welgemeende dank aan directie, chefs, bazen en collega's voor de vele blij ken van belangstelling, betoond bij de ziekte en het overlijden van zijn vrouw. A. DE GRAAF. Ondergetekende betuigt, mede namens zijn echt genote, zijn hartelijke dank aan directie, chefs, baas en collega's voor de belangstelling ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum. K. VAN LUIK Mede namens mijn vrouw, hartelijk dank aan direc tie, bazenvereniging, collega's, Jubileumfonds en allen, die bij mijn 25-jarig jubileum door hun per soonlijke belangstelling deze dag voor ons tot een feestdag hebben gemaakt. G. DON Ondergetekende betuigt, mede namens zijn echt genote en kinderen, zijn hartelijke dank aan direc tie, chefs, bazen, voorlieden en leden van „De Vlamboog" voor het cadeau onder couvert en de belangstelling bij zijn 25-jarig jubileum. D. v. d. GAAG. Ondergetekende betuigt hiermede zijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en collega's van de afdeling Ijzer- en Kopergieterij voor de cadeaus die hij heeft ontvangen bij zijn 25-jarig jubileum. H. A. P. WAKKER Ondergetekende betuigt, mede namens zijn echt genote, zijn hartelijke dank aan directie, chefs, ba zen, voorlieden, administratie en collega's voor de blijken van belangstelling en voor de geschenken, die hij bij zijn vertrek wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd mocht ontvangen. A. HIJGEMAN. Mede namens mijn vrouw en kinderen mijn hartelijke dank aan chefs, collega's en personeel voor de geschen ken, die mij zijn aangeboden bij mijn afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. J. J. BRAAT. vervolg van pag. 2 omslag verlangende gedachten van zich afgezet, want hoe zou dit ooit kunnen? De kostbare reis naar het verre Neder land, waar ze niemand kende en de mensen niet zou ver staan, waar ze niet eens de weg naar het kerkhof zou kunnen vragen. Al deze bezwaren en nog veel meer be tekenden de onmogelijkheid om ooit het graf van haar zoon te zien. En toen kwam er weer een brief, waarin zij las dat alles was geregeld: haar reis heen en terug, het logies in Nederland, een Engels sprekende begeleidster. Alles was klaar, ze behoefde alleen maar te komen Zo is zij in ons land geweest, als één van de 28.094 nabe staanden van de voor onze bevrijding gevallen en in Ne derlandse bodem begraven geallieerde soldaten, die reeds de gast van het Nederlands Oorlogsgraven Comité waren. Weer penseelt de matte herfstzon lange schaduwen ach ter de berken en achter de zerken van de meer dan 30.000 geallieerde oorlogsgraven op meer dan 500 Ne derlandse kerkhoven. Meer dan 30.000 gesneuvelden. Dit betekent dat vaders en moeders, vrouwen en kinderen in het buitenland wachten tot ook zij een brief ontvangen met de mededeling dat Nederland hun gastvrijheid aan biedt. Voor hoeveel van deze mensen dit ideaal in 1961 werke lijkheid zal worden, hangt af van één collecte, die slechts éénmaal per jaar wordt gehouden: de Klaprooscollecte op Klaproosdag (dit jaar op 12 november). Dan gaan de collectanten van het Oorlogsgraven Comité weer op pad en elke gift in de collectebus draagt bij tot de brieven met „Vader, moeder, nu is het voor u zover, nu nodigt Nederland u uit om te komen naar het graf van uw zoon, die voor Nederlands vrijheid zijn leven liet." Ontroerende dank Diep ontroerd zijn de brieven die het Nederlands Oorlogs graven Comité telkenjare van de nabestaanden ontvangt. Vol waardering zijn ook de reportages van radio en tele visie, de artikelen in krant en tijdschrift, gewijd aan dit werk, waardoor ons land een unieke plaats inneemt te midden der andere, eens bezette naties. En omdat de na bestaanden weten dat dit alles voor het Nederlands Oor logsgraven Comité alleen mogelijk is door de Klaproos collecte, nodigen zij via hun organisatie The British Legion ook dit jaar weer 22 collectanten uit om hun vacantie in Engeland door te brengen. Uit dank voor hetgeen Nederland straks op 12 november op Klap roosdag doet. Freek van der Meer.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 34