19 NIEUWS De afdeling bankwerkersNieuwbouwMachinefabriek I is de 4e groep, die het presteerde om 200 dagen achter een veilig te werken. Het wordt dus een spannende competitie. Op 27 oktober werden de baas, de heer P. A. Kieboom, met zijn groep door de heer Kortlandt toegesproken. Deze laatste toonde met een praktijkgeval aan hoe ge vaarlijk het kan zijn als men niet dadelijk een eind maakt aan een onveilige situatie. Zo handelde nl. een werknemer, die ondanks waar schuwing, een onveilige situatie liet voortduren en die enige ogenblikken daarna er zelf een ongeval door kreeg. „Men moet de veiligheidstaak gezamenlijk uitvoeren tot heil van het gezin, u zelf en tenslotte het bedrijf. Ik wens u daar zeer veel succes bij. Het staat voor mij vast, dat u -na 200 dagen veilig gewerkt te hebben dit zeker ook 300 dagen zult kunnen volhouden." Veiligheidsinspecteur Sparreboom reikte aan baas Kieboom een oorkonde met portret en vermelding van het feit uit. Voor eerder geleverde soortgelijke presta ties in hun groep ontvingen ook de bazen M. C. de Witte en G. van Kranen deze onderscheiding. De heer Potuyt reikte aan de bankwerkers Nbw. de reeds be kende W.F. veiligheidsballpoint (4 kleuren) uit. In de direct daaropvolgende korte bijeenkomst van de werkveiligheidscommissie van beide machinefabrieken heeft de heer Kortlandt i.v.m. zijn vertrek naar elders afscheid genomen als voorzitter en zijn taak ten deze overgedragen aan ir. F. C. Smit. In een kort overzicht over het werk in deze commissies stelde de heer Kort landt vast, dat er steeds één doel voor ogen staat: Veilig werken. Ook dankte spreker de veiligheids inspecteur Sparreboom, die altijd met raad en daad ge reed stond. „Victor" uit het W.F. Nieuws is voor velen in het bedrijf een begrip geworden. Zich richtende tot de nieuwe voorzitter, wenste hij deze veel succes in het verrichten van deze mooie taak en sprak de hoop uit, dat ieder lid van de commissie ambassadeur van de veilig heid zal blijven. De heer Smit wees op de ijver, toewijding en plichts betrachting, die de scheidende voorzitter in het veilig- heidswerk heeft betoond. „Voor mij persoonlijk is dit terrein nog onbekend gebied. Ik zal mij dus moeten inwerken en hoop en vertrouw daarbij op uw aller medewerking. Ik hoop ook, dat de goede sfeer in deze commissie gehand haafd zal blijven en dat wij in goede samenwerking met de Veiligheidsinspecteurs onze taken t.a.v. de Veiligheid zullen vervullen." De heer B. Blommers sprak namens zijn collega's in de commissie eveneens dankwoorden tot de heer Kort landt en verwelkomde de nieuwe voorzitter. Tenslotte memoreerde de heer Sparreboom de gang van zaken in de Machinefabriek t.o.v. de veiligheidscompe titie. Ging het in het begin wat stroef, nü loopt het ge smeerd. Hij wenste de heer Kortlandt succes in zijn nieuwe werkkring en sprak de hoop uit, dat de heer Smit, de nieuwe voorzitter, het werk op dezelfde wijze zal mogen voortzetten. Ook de vertrekkende voorzitter ontving de Veiligheidsoorkonde (met portret). De heer Kortlandt presideert voor het laatst De nieuwe voorzitter, Ir. F. C. Smit op de eerste vergadering mm

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 23