Wie wil er nog een hapje Piet of Sinterklaas? Kati Tauber 33 (ifsj NIEUWS Wat een verrassing zo een eetbare Sinterklaas en Pieterbaas! Je kunt ze zelf heel gemakkelijk maken. Voor Sinterklaas heb je nodig: 1 grote rode appel, 2 ongepelde pinda's, 5 lucifers, 1 walnoot, een pluk watten, een beetje lijm, een stukje rood crêpepapier. De appel dient als lijf van Sinterklaas en de pinda's zijn de voeten. Steek in het midden van elke pinda de kop van een lucifer. Boor dan de uit einden van beide lucifers in de on derkant van de appel. De pinda's moeten zo onder de appel zitten dat deze stevig overeind blijft staan. Wanneer je dit niet meteen zo is ge lukt, boor je de uiteinden van de lucifers er op een andere plaats in. Nu beginnen we aan het hoofd van de Sint. Steek de kop van een lucifer in de walnoot. Dat lukt mij nooit, zul je denken. Maar als je de stompe kant van de walnoot goed bekijkt zul je zien dat daar vier lijnen bij elkaar komen. Op het kruispunt van deze lijnen zit een zacht plekje en daar kun je de kop van de lucifer in steken. Wanneer je dit gedaan hebt, boor je het uiteinde van de lu cifer in de bovenkant van de appel. De andere twee lucifers dienen als armen en steek je aan weerszijden in de appel. Maak de baard door een plukje watten tegen de walnoot aan te plakken. Knip voor de mijter een driehoekje van rood crêpepapier en plak deze zo op de noot, dat er ruimte voor het gezicht overblijft. Tenslotte teken je met een ballpoint de ogen en de neus van Sint. Nu komt Zwarte Piet aan de beurt. Voor hem heb je de volgende dingen nodig: 100 gram Engels drop, 5 lucifers, 1 leeg luciferdoosje, een klein takje. We beginnen met de benen: steek de uiteinden van twee lucifers in het midden van twee blokjes drop (be staande uit zeven laagjes). Boor dan de koppen van deze lucifers in de onderkant van het lucifersdoosje. Maak nu de armen door weer twee kant drop (bestaande uit drie laag jes), dan door een rond stukje zwart drop en tenslotte weer door een plat stuk vierkant drop. De kop van de lucifer, die nu nog uitsteekt, boor je in de bovenkant van het lucifer doosje; het onderste stuk drop is de kraag van Piet, het middelste het hoofd, en het bovenste de baret. Het takje steek je als een pluim op zijn baret en klaar is Zwarte Piet. lucifers met de uiteinden in twee blokjes drop te steken. Boor dan de koppen van deze twee lucifers in de zijkanten van het luciferdoosje. Wanneer dit niet lukt prik je met de punt van een schaar voorzichtig twee gaatjes. Nu beginnen we aan het hoofd van Zwarte Piet: steek de laatste van de vijf lucifers met de kop eerst door een plat stukje vier- Nu heb je wel een Sint en een Piet maar het zou natuurlijk ook gezellig zijn wanneer je een lekkere traktatie kon maken. Wist je dat je met vijgen heerlijke truffels kan maken. Probeer het maar eens. Je hebt er de volgende dingen voor nodig: 300 gram vijgen, 150 gram chocoladekorrels, papieren bakjes van bonbons (wanneer je ze niet hebt kun je ze zelf vouwen). Bereiding: Doe de vijgen tweemaal door de vleesmolen. Rol nu balletjes van de gemalen vijgen. Doe de cho coladekorrels in een diep bord en rol de balletjes hierin totdat ze bedekt zijn. Zet elke truffel in een papieren bakje en laat ze een paar uur op een koude plaats opstijven.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 37