van bouwnummer 762 tot s.t.s. Videna Orgaan van en voor het personeel Wilton-Fijenoord Schiedam 1 NIEUWS Op de Noordzee gaf op 18 oktober I960 mevrouw M. A. Engelfriet-Broekhuijsen, echtgenote van Professor Dr. Engelfriet, Directeur van de N.V. Levensverzekering- Maatschappij NILLMIJ en voorzitter van de Nederlandse Vereniging ter Bevordering van het Levensverzekeringswezen, aan ons bouwnummer 762 officieel de naam „Videna" en wenste het schip behouden vaart toe. De wijze, waarop een doopplechtigheid plaatsvindt, de traditionele woorden, die degene die de doop verricht daar bij uitspreekt, wijzen er op, dat men in scheepvaartkringen een compleet uitgerust schip niet ziet als een verzameling dode materialen en niet als winstobject alleen. Het schip wordt in de doopformule toegesproken, als ware het een levend wezen. Finan ciers, reders en bouwers zijn nuchtere zakenlieden, die met een nieuw schip zeker financiële voordelen op het oog hebben. Maar naast al die zakelijkheid is er bij hen op het moment van de doop een zelfde gevoel aanwezig als bij de kunstenaar, die zijn schepping aan de openbaarheid prijs geeft. Het zegt toch wel iets als men een schip eerst doopt en behouden vaart toewenst en men pas daarna komt te spreken over materiële voordelen. Na de geslaagde doop sprak onze directeur, ir. J. E. Woltjer, het gezelschap toe en dankte allereerst de doopster voor haar medewerking. Ook in deze toespraak werd bovenstaande stelling onderstreept, want spreker zei nl.„dat de doop ,,Videnar" is de naam van een ge slacht van landslakken, die in Zuid- en Oost-Aziè voorkomen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 5