BEKENDMAKING 5 NIEUWS Op 15 november 1960 is een buitengewone vergadering van de Ondernemingsraad gehouden. Daarin werd be sproken de wijze van invoering van de werktijdverkor ting per 2 januari 1961. Behandeld is de desbetreffende beslissing van de Directie, welke werd genomen naar aanleiding van een te voren uitgebracht advies, dat was samengesteld door vertegenwoordigers van de Bedrijfs leiding en de Ondernemingsraad. Het overgrote deel van de O.R.-leden kon zich met deze beslissing ver enigen, alsmede met het concept van het hierover bij de Vakraad in te dienen verzoek. In grote lijnen kan de wijze waarop de werktijdver korting in ons bedrijf, behoudens goedkeuring van de Vakraad, zal worden uitgevoerd als volgt worden weergegeven. Werktijden voor het Bedrijf Dagdienst ma t/m vrij. 7.1512.15 13.0017.00 Nachtdienst ma/di t/m vrij./za 17.0022.00 22.452.45 Het is de bedoeling deze tijden bij wijze van proef ge durende een half jaar in te voeren en de verdere voort zetting afhankelijk te stellen van een enquête, te hou den onder het personeel, dat in deze dienst meeloopt. (Dit slaat alleen op de tijden van de nachtdienst.) Zaterdag In verband met te verrichten reparaties aan schepen is het van het grootste belang, dat op zaterdag service kan worden verleend en dient uitvoering van het tot een minimum teruggebrachte werk op die dag zeker te worden gesteld. Het ligt in de bedoeling dit te verwezenlijken door een minimale en tevens roulerende vaste personeelsbezet ting op zaterdag. Wat dit betreft wordt een beroep gedaan op die per sonen, die buiten de normale dagwerktijd vaste arbeid plegen te verrichten, t.w. zij die bij één der bestaande nachtploegdiensten zijn betrokken. De nieuwe regeling houdt in, dat een deel van de bij de nachtploeg betrokkenen tijdens de vervulling van een hunner dagweken i.p.v. van maandag t/m vrijdag, van dinsdag t/m zaterdag volle dagen zal werken. Het blijkt dan mogelijk, dat: bij een dienst van 2 weken dag en 1 week nacht 1 x in de zes weken een zesde van die totale ploegen- bezetting op maandag vrij heeft en de volle zater dag werkt. bij wekelijks wisselende dag- en nachtdienst 1 x in de vier weken een vierde van die totale ploegen- bezetting op maandag vrij heeft en de volle zaterdag werkt. Productieverhogende maatregelen Deze maatregelen zijn zeer belangrijk, omdat zij de voorwaarde vormen voor de invoering van de werktijd verkorting. Genoemd worden: Afschaffing van de bestaande ochtendpauze. Er bestaat geen bezwaar tegen 's morgens op het werk een boterham te eten, mits dit gebeurt op een tijd stip waarop de werkzaamheden door de omstan digheden toch onderbroken moeten worden. Dit eten moet dus worden aangepast aan het werk. Op tijd beginnen en op tijd eindigen. Opstellen van prikklokken bij was- en kleedlokalen, zodat in werkkleding wordt aan- en afgeklokt. De werkzaamheden zullen beslist niet eerder dan vijf minuten vóór het einde van de werktijd mogen worden beëindigd. Het voorzien in de mogelijkheid van het verstrekken en inleveren van vuilwerkkle- ding in was- en kleedlokalen. Inzetten van alle op- stapwagens gedurende een bepaalde tijd vóór en na begin en einde werktijd. Verbeterde regeling van uitgifte en inname gereed schappen. Het instellen van een aantal over de werf verspreide filialen van de gereedschapsmagazijnen. Verder zal het noodzakelijk zijn in elke afdeling zo veel mogelijk verbeteringen in te voeren op het gebied van technische organisatie, werkvoorbereiding, werk verdeling etc. Het ligt in de bedoeling, dat deze maatregelen nader zullen worden besproken in de groepscommissies, zodat hierover een duidelijk begrip zal bestaan. Voorzover de productieverhogende maatregelen de ta riefnormstelling beïnvloeden, zullen de tarieven dien overeenkomstig worden aangepast. Alhoewel verschillenden onder u speciaal t.a.v. de werktijden voorkeur zouden geven aan een andere regeling, doet de Directie na het overleg dat thans heeft plaatsgevonden, een beroep op allen, om de door haar genomen beslissing loyaal te aanvaarden en te trachten deze zo goed'mogelijk te verwezenlijken. DE DIRECTIE.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 9