in de wachtende winter matjes vlechten? 15 NIEUWS Herinnert u zich nog uit uw jeugd, dat in het kleuter-onderwijs matjes vlechten op het programma stond en naarstig door velen werd beoefend? Op de werf schijnt men het althans volgens deze foto in het groot te doen. Het slappe gevaarte is echter een mal voor de ,,Punta Mesco", op weg naar de Scheeps- bouwloods. Daar weten ze er wel raad op om er een mooi stalen „matje" van te maken. links, onder de daartoe geëigende lichtbron, iemand rustig zijn krant kan lezen, dat men rechts bij voorbeeld over de benodigde hoeveelheid licht beschikt om „fraaie en nuttige handwerken" te verrichten en dat elders, op de vloer, de jongste jeugd zich zonder moeite met spel letjes kan bezighouden, terwijl de groteren de juiste lichtaccommodatie ter beschikking hebben om hun huiswerk te maken. Kwestie van samenspel Wij vinden het geheel vanzelfsprekend, dat wij deze eisen kunnen stellen en dat de industrie ons zowel de lichtbronnen als de armaturen daartoe ter beschik king stelt. Goede verlichting ontstaat echter eerst bij een juist samenspel tussen lichtbron en het voor deze lichtbron geëigende armatuur. En deze combinatie is eerst dan ideaal, wanneer er de samenwerking van lampentech nicus en armatuurontwerper aan ten grondslag ligt; wanneer lichttechniek en estetica hand in hand gaan. Fraai en veilig Fraaiheid is niet meer denkbaar zonder doelmatigheid. En deze houdt in dat het elektrisch gedeelte waar velen vroeger achteloos aan voorbijgingen -aan de noodzakelijk te stellen veiligheidseisen voldoet. Een lage prijs zal daarom nimmer ten koste van die veiligheid mogen worden verkregen. Anderzijds is ook een besparing van het stroomverbruik door toepassing van lichtbronnen met een te gering wattage voor het doel waartoe zij worden gebruikt, een vorm van zuinig heid die de wijsheid bedriegt. Bij het goede produkt wordt er steeds gestreefd naar doelmatigheid die stoelt op een zo groot mogelijke lichtopbrengst bij een zo ge ring mogelijk stroomverbruik.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 17