NIEUWS 34 Het bestuur van de „Vereniging van Bazen en Onderbazen van de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V." wenst Directie, Chefs, Collega's en Vrienden een gelukkig en voorspoedig 1961. De reserve-elftallen namen een redelijke plaats in op de ranglijst. Wat de jeugdteams betreft, dames junioren werd kampioen op het veld en in de zaalcompetitie. Het meisjes-adspirantenteam wist een goede tweede plaats te berei ken. In de nieuwe competitie die in september is begonnen komen onze teams beter voor de dag. Da mes 1 neemt momenteel de derde plaats in en heren 1 vecht verwoed voor de eerste, waarvan het nog maar 1 puntje verwijderd is. Op 15 juni gelukte het onze afde ling eindelijk de beschikking te krijgen over een trainer buiten verenigingsverband. De heer L. Verhoef heeft momenteel alle af delingen onder zijn hoede en gezien de verrichtingen in de wed strijden niet zonder succes. Het ledental is, ondanks enige mutaties, vooruitgegaan en op 1 december I960 was het 103, als volgt verdeeld: 26 damessenioren, 40 herensenio ren, 12 damesjunioren, 4 heren junioren en 21 adspirantmeisjes. Kenmerkend is, dat de jeugdafde ling dit jaar bijzonder sterk is vooruitgegaan; telden wij in janu ari nog maar 6 adspirantmeisjes, dit aantal is nu met 15 opgelopen. Ook in het afgelopen competitie jaar namen we wederom aan vele toernooien deel en ook zijn er door de diverse teams weer ver schillende prijzen verdiend. Op 21 augustus namen we met alle teams o.a. deel aan het internatio naal toernooi van de vereniging S.O.A. in Breda. Mogen we dit korte verslag be sluiten met directie, hoofdbestuur, bestuur, commissies, donateurs en alle leden dank te zeggen voor de medewerking die wij in het belang van de handbalsport in het alge meen en van onze afdeling hand bal in het bijzonder in het afge lopen jaar hebben mogen ontvan gen en hun allen prettige Kerst dagen en een gelukkig en voor spoedig 1961 toe te wensen. HET BESTUUR Afdeling Harmonie Op 28 januari hielden wij onze uitvoering in het Passage-theater te Schiedam. Een van de hoogte punten van deze avond was de huldiging van onze dirigent, de heer Joh. F. Pala; dit ter gelegen heid van zijn 20-jarige verbintenis met de Harmonie. Een uitvoerig verslag hierover is terug te vinden in het Wilton-Eijenoord Nieuws van februari I960. Onze jaarvergadering werd ge houden op 30 januari I960. Tij dens deze vergadering werd als nieuwe voorzitter benoemd de heer L. M. van Os. Op 2 april verleende de Harmonie medewerking aan de Piet-Hein- herdenking te Rotterdam. Vervolgens kwam 30 april, waar op medegewerkt werd aan de Ko ninginnedagviering te Schiedam. In de Grote of Sint Janskerk te Schiedam werd op 4 mei een her denkingsdienst gehouden. De Harmonie voerde hierbij, sa men met het Dames- en Mannen koor Wilton-Fijenoord, de „Her denkingscantate" uit. Op zaterdag 7 mei vierden we het 35-jarig bestaan van onze vereni ging. Naar aanleiding hiervan werd een contactavond georgani seerd. Op deze avond werd onze Ere-voorzitter, de heer ir. B. Wil ton, gehuldigd in verband met zijn 12l/2-jarig ere-voorzitterschap. Verder kregen de heren Greven- broek en Den Besten een geschenk aangeboden vanwege hun 35-jarig lidmaatschap. Op 25 juni namen wij afscheid van onze dirigent, de heer Pala. Een uitvoerig verslag hierover heeft u kunnen lezen in het Wilton-Fijenoord Nieuws van juli I960. Onze nieuwe dirigent, de heer L. Th. Jansen, ex-onderkapelmeester van de Kon. Militaire Kapel, nam op zaterdag 2 juli de dirigeerstok van de heer Pala over. Op 6 augustus werd een bustocht gemaakt, waarbij 's morgens het Sanatorium „Sonnevanck" te Har derwijk werd aangedaan. Hier werd voor de patiënten gemusi ceerd. 's Avonds volgde een con cert in „Heidebad". Een week later, op 13 augustus, werd een concert gegeven te Pa- pendrecht ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de Muziek vereniging „Excelsior", aldaar. Verder valt nog te vermelden: 20 augustus medewerking aan het bloemencorso te Rotterdam; 6 en 8 september inhalen van de ouden van dagen te Delfshaven, die op deze dagen hun jaarlijkse bustocht maakten; 17 september tewater lating van de „Caltex Naples" en 26 november opluistering van de geldinzameling t.b.v. het St. Ni- colaasfeest voor de ouden van da gen te Delfshaven. Tot nu toe zijn we meer dan tevre den over de prestaties van onze nieuwe dirigent. Wij hopen dat alle leden eveneens hun uiterste best zullen doen, dan kunnen wij vol goede moed aan 1961 beginnen. HET BESTUUR Afdeling Hengelsport Het is weer zover, dat de secreta rissen van alle afdelingen van de P.V. W.F. hun jaarverslag gaan maken voor het Kerstnummer van het W.F.-Nieuws. Zij nemen een duik in hun archieven om het be langrijkste te vermelden. Het ledental op 1 januari I960 was 45 en dit bleef ongeveer op hetzelfde peil. Over de wintermaanden valt t.a.v. de hengelsport zelf niets te vermelden aangezien er dan door onze leden niet wordt gevist. Mis schien gebeurt dit in de toekomst nog als de vrije zaterdag een feit is. De jaarlijkse prijsuitreiking vond op 16 januari plaats. Het was een gezellige avond (zie februari nummer W.F.-Nieuws).

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 36