NIEUWS 36 April: Kleurenfilm „Palmen en mu ziek". Mei: „De volle waarheid", door het Amstel Toneel. September: Film „Een schip vol herrie" en kleurenfilm „Gitarren der Liebe". Oktober: Volkstaal en Volkshumor, door Willem van Iependaal. November: „O, o, die vrouwtjes", door De Schouwspelers. December: Cabaret, Rudi Carrell en vele anderen, bal na. Alle programma's werden 6 maal herhaald, het cabaret-programma met bal na op drie zaterdagavonden. De belangstelling kon in het alge meen goed genoemd worden, hoe wel o.i. nog te veel leden verzuimen deze mooie avonden te bezoeken. Het ledental schommelde rond de 1200, d.w.z. ca. 100 leden meer dan de in ons overzicht over 1959 uit gesproken verwachting. Wij willen dit korte overzicht be ëindigen met een beroep op alle le den om ook voor 1961 lid te blij ven en op de werknemers, die nog geen lid zijn dit alsnog te worden, zodat wij in staat zijn ook voor 1961 weer goede programma's te bieden. De contributie ad 1,per maand, recht gevende op toegang voor twee personen, kan nauwelijks een be zwaar zijn. Tenslotte wensen wij directie, hoofdbestuur, alle leden van de Ver eniging en andere werknemers van W.F. met hun familie prettige feest dagen en een voorspoedig 1961 toe. HET BESTUUR. Afdeling Philatelie Onze afdeling mag zich, bij de werknemers in ons bedrijf in een grote belangstelling verheugen, ge zien de gestadige groei van het ledental; dit jaar liep dit op tot 88. Toch zijn er nog talrijke philatelis- ten in ons bedrijf geen lid en wij raden hen aan zich bij ons te mel den, daar vele dingen voor hen an ders verborgen blijven. Laat u eens voorlichten door het bestuur over de voordelen (die u natuurlijk niet fi nancieel moet bekijken) die onze afdeling u kan bieden. De rondzendingen doen het nog steeds prima en vele leden, die eerst niet deelnamen, doen nu mee en zijn zeer geïnteresseerd. Ook dit jaar werden door het bestuur weer aan kopen op veilingen gedaan en de leden aangeboden voor 50%. Dat dit hierbij een goede neus had, blijkt uit hst feit, dat alle aankopen zon der verlies aan de leden werden doorverkocht. Veilingen zijn er natuurlijk ook weer gehouden en hoewel het be zoek hieraan best wat groter had kunnen zijn, werd er door de aan wezigen flink geboden en gingen diverse leden met bijzondere koop jes naar huis. Aardig is te vermel den, dat alle kavels ook dit jaar weer door de leden werden inge zonden en vele ver onder de 50 van eigenaar wisselden. Contact naar buiten ontstond ook door de uitnodiging van de N.D.S.M. te Amsterdam om het 15-jarig bestaan van de P.V. te komen meevieren. De maaltijd en het cabaretprogramma, verbonden aan deze philatelistische middag, vielen in zeer goede aarde. Andere contacten werden nog ge legd met de R.D.M. en Gusto, waarbij werd afgesproken van tijd tot tijd onderlinge ruilavonden en veilingen te organiseren, te begin nen in de maand januari 1961, waarbij W.F. als eerst ontvangen de vereniging zal fungeren. De enquête, die we onder de leden hielden om te weten te komen wat hun verzamelgebied is, kan niet bij zonder geslaagd worden genoemd. Slechts 50% van de leden nam de moeite het formulier in te leveren en wij willen de anderen nogmaals verzoeken dit nog zo spoedig moge lijk te doen. Dit kan een betere in deling van de rondzending bevor deren en stelt het bestuur tevens in de gelegenheid de bedrijfspostzegels zo goed mogelijk te verdelen. Dan is er dit jaar de grondslag ge legd voor een ruilbulletin, dat, te beginnen in januari 1961, maande lijks zal gaan verschijnen en be doeld is om de leden te helpen hun manco's aan te vullen tegen zegels uit hun voorraad. Hiervoor dient echter wel een ongeveer gelijke waarde te worden aange houden. Wij hopen, dat vele leden aan deze ruilactie zullen deel nemen. Het slagen van een derge lijke actie hangt dus van hen af. Niet-leden kunnen altijd inlichtin gen krijgen op onze ruilavonden in het clubgebouw en wel elke eerste en laatste woensdag van de maand. Aanvang 20.00 uur. Het bestuur van de afd. Philatelie wenst de directie, haar leden en de besturen en leden van de andere af delingen prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1961 toe. HET BESTUUR Afdeling Schaken Het jaar I960 is voor onze afdeling zonder schokkende gebeurtenissen verlopen. Dit is uiteraard op zich zelf reeds iets om dankbaar voor te zijn. Ons ledental bleef steeds in de buurt van 25 zweven; ook hier dus geen sprong omhoog of omlaag. Toch waren er wel enige hoogte punten in ons clubleven, bijvoor beeld: de traditionele eierenwed- strijd met Pasen en het onvergete lijke uitstapje naar onze vrienden bij de N.D.S.M. te Amsterdam. Het feit dat we met 1318 de neder laag leden, deed aan onze feest vreugde niets af. Wel betwijfelen we of, indien in 1961 de Amster dammers wellicht ons jubileum hier willen meevieren, we hen dan op even royale wijze kunnen ontvangen en bezighouden. Zoals u verder reeds in het W.F.- Nieuws heeft kunnen lezen, is in de Bondscompetitie 1959/1960 ons 2e tiental gedegradeerd, doch heeft het le zich kunnen handhaven. Na zware strijd is tenslotte de heer N. van Grevenbroek dit jaar als clubkampioen geëindigd, waarmee we hem ook van deze plaats harte lijk feliciteren. Wiens naam zal volgend jaar op de wisselbeker kunnen worden gegra veerd? Ieder lid maakt een kans; trekt dit ook wellicht niet-leden aan? Zo ja, dan moeten zij er be slist vlug bij zijn. Ziezo, dit is het dan weer. Wij ho pen dat straks het nieuwe jaar voor al onze leden, hoofdbestuur en zus terverenigingen voorspoedig moge

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 38