Afdeling Tennis Afdeling Zwemmen 37 NIEUWS zijn en alle verenigingsactiviteiten een gunstig beeld mogen vertonen ter versterking van de onderlinge band tussen allen voor wie Wilton- Fijenoord meer dan louter een naam betekent. Een gelukkig 1961 HET BESTUUR. Voor Lawntennis is ,,het weer" een van de belangrijkste factoren. Dit nu was het afgelopen seizoen niet be paald om over te juichen. Over het algemeen komt een groot gedeelte van de leden alleen maar wanneer het ideaal zomerweer is, zodat de opkomst dit jaar matig was. In de competitie lukte het ons team jam mer genoeg niet om te promove ren. Met Pinksteren was er een zeer geslaagd onderling bliksem- toernooi. Op 20 augustus begon het clubtoer- nooi. Ook hier heeft het weer ons parten gespeeld. Doch binnen 2 weken waren alle wedstrijden ge speeld. De dameswisselbeker werd gewonnen door mevrouw Baris, ter wijl mej. Van Kempen de tweede prijs behaalde. Bij het heren-enkel was het de heer Creutzberg, die de wisselbeker op de heer Kulik veroverde. Mooie wedstrijden en goed spel. Wij hopen het volgende seizoen wat meer jonge krachten te kunnen aan trekken. Van deze gelegenheid maken wij gebruik om de W.F.-directie, hoofd bestuur en alle leden vin de club prettige feestdagen toe te wensen en een gelukkig en voorspoedig 1961. HET BESTUUR. Afdeling Voetbal Kunnen sommige afdelingen aan het einde van het jaar een verslag geven van hun bevindingen, de afd. Voetbal kan dat uiteraard het beste doen aan het einde van het voetbal seizoen. Omdat het echter nog lang niet zo ver is, zullen we trachten een kort overzicht te geven van de laatste ja ren, mede omdat er het vorige jaar geen verslag van de afd. Voetbal in het W.F.-Nieuws heeft gestaan. Zo moeten wij bekennen, dat wij na het „topjaar" 1957--'58, waarin wij naar de 4e klasse KNVB promo veerden in de kortst mogelijke tijd weer naar de 2e klasse afd. Rotter dam afgegleden zijn. Eén en ander ging gepaard met een ware exodus van spelers, bestuursleden, etc. In april jl. werd een nieuw bestuur ge vormd, hetwelk er in slaagde het laatste restje min of meer gerenom meerde spelers voor W.F. te behou den. Werd in het begin van dit seizoen gestart met een vrij zwak le elftal, thans is W.F. weer in staat, dank zij enkele waardevolle aanwinsten, een behoorlijk elftal in het veld te bren gen, waarin de goede geest van vroeger jaren is herleefd. Uiteraard was dit ook van invloed op onze afdeling in het algemeen en we kunnen dan ook gerust zeg gen, dat de stemming in alle elftal len goed is, ook al blijft er natuur lijk altijd nog wel iets te wensen over. De juniorenafdeling werd in de loop van dit seizoen nog met een A-elftal uitgebreid, zodat we nu naast de 2 pupillenelftallen een A-, een B- en een C-elftal in het veld kunnen brengen. Het aantal ondersteunende en/of zgn. poolleden steeg tot een voor ons ongekende hoogte, waardoor we in staat zijn het werk voor onze mooie voetbalsport, vooral in het belang van de jeugd, op uitgebreide wijze voort te zetten. Bijzonder aardig is het daarom dat in dit seizoen reeds 2 x een eerste prijs uit de toto bij W.F. terecht ge komen is. Misschien ook iets voor u? U kunt zich elke vrijdag van 17.0019-30 uur in het clubge bouw aan de Vlaardingerdijk a 1,50 per seizoen voor deelneming aan de toto laten registreren. Tenslotte danken wij, namens de gehele afd. Voetbal, directie, hoofd bestuur, ondersteunende leden en niet te vergeten de vele stille wer kers, voor al hetgeen door hen in het belang van onze club gedaan is en wij maken tevens van de gele genheid gc-bruik hen en alle vrien den en belangstellenden een geluk kig en voorspoedig 1961 toe te wensen. HET BESTUUR. 98 geslaagden van de 99 deelnemers Op zaterdag 26 november heeft de voorzitter van de afdeling Zwem men, de heer A. Kraayeveld, in het sportfondsenbad te Schiedam aan 46 kinderen diploma I en aan 52 diploma II uitgereikt. Een groot succes èn voor de geslaagden èn voor de trainers. Om half acht opende de heer Kraayeveld dit jeugd-afzwemfeest. In zijn toe spraak wees hij er op, dat na het behalen van de diploma's in de vereniging gelegenheid bestaat om zich te bekwamen in: wedstrijd- zwemmen, figuurdrijven, water polo en kunstzwemmen. Van begin tot eind gadegeslagen door de scherpe ogen van de beide examinatoren, de heren J. H. v. d. Pluym (namens de K.N.Z.B.) en J. A. Garnaat (namens het Sport fondsenbad) waren meisjes en jon gens in de weer om te voldoen aan de navolgende eisen: Diploma I: Voorwaartse sprong te water, 75 meter schoolslag, 50 me ter enkelvoudige rugslag. Nogmaals sprong te water gevolgd door 1 mi nuut watertrappen en eenmaal draaien in het water. Diploma II: Gekleed te water springen, gevolgd door 50 meter schoolslag en 25 meter enkelvoudi ge rugslag. Duik te water, gevolgd door 100 meter schoolslag, waarvan de eerste 7 meter onder water en 50 meter rugslag. Nogmaals sprong te water gevolgd door 1 minuut wa tertrappen. o Evenals de jonge debutantjes in hun nummer hebben ook onze dames succes giboekt en wel in de num mers Kunstzwemmen en Figuurdrij ven. Wij konden eveneens vaststel len, dat het aantal vormenvariaties wederom was uitgebreid met enkele aardige vondsten van de trainer, de heer Garnaat. Er werden gebracht: 1. Door de dames Mario Manint- veld en Marieke Verheyden, de Gouden Wals op muziek uit de

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 39