(jj|)NIEUWS 14 met hen net zo prettig is geweest als na de fusie met ons. U heeft altijd voor allen klaar gestaan en in vele problemen en dikwijls zeer ingewikkelde situaties adviezen gegeven. Wij hebben dankbaar gebruik gemaakt van uw grote en rijke ervaring. Uw adviezen waren altijd „to the point" en het zal ons moeilijk vallen uw aanwezigheid hier te moe ten missen." Tevens wees de heer Muilwijk er op, dat de schei dende functionaris voor de jongeren onder ons een voorbeeld is geweest door zijn aangeboren ac curatesse, verantwoordelijkheidsgevoel, grote kun digheid en correctheid. Door drukke werkzaam heden had - volgens spreker - de heer De Hoog waarschijnlijk geen gelegenheid veel aandacht te schenken aan één van de moderne vindingen nl. de televisie. Nu hij over wat meer vrije tijd zal kunnen beschikken, zal hem het uit naam van direc tie en personeel, als blijvend aandenken, aan te bie den televisietoestel zeker van pas komen. „Overeenkomstig uw wens wordt te uwen huize op dit ogenblik dit televisietoestel geïnstalleerd en wij hopen, dat u en mevrouw nog vele aangename uren daarvan zult mogen genieten." In een album, dat werd overhandigd, waren alle namen van hen, die aan dit geschenk bijdroegen, te vinden. Tot slot sprak de heer Muilwijk de hoop uit, dat voor de heer en mevrouw De Hoog nog vele jaren van geluk en voorspoed in het verschiet mogen liggen. Als voorzitter van het Bestuur van de Stichting Pen- sioenfonds-W.F. heeft ir. B. Wilton de heer De Hoog toegesproken, speciaal t.a.v. het werk dat deze tal van jaren voor deze instelling heeft verricht. Vanaf de oprichtingsdatum trad hij als secretaris op. Steeds uitgebreider werd die taak, want het aantal deelne mers groeide van 407 tot 953 pensioengerech tigden. Er zijn momenteel 250 gepensionneerden en circa 100 werknemers, die met pensioenrechten zijn vertrokken. Het kapitaalbezit groeide in de loop der jaren van 1.307.000 (het door W.F. gestorte beginkapitaal) tot circa 20 millioen belegd vermo gen, waarvan 45 in effecten, 25 in hypotheken en leningen en 30 in panden is belegd. „Vooral het bezit aan panden, waarvan een groot gedeelte na de oorlog in opdracht van ons pensioen fonds is gebouwd in nauw overleg met de directie van W.F., is van groot belang, gelet op de nog steeds grote woningnood. Dit huizenbezit geeft momenteel aan circa 800 gezinnen (3500 a 4000 personen) on derdak. Een groot aantal van hen is bij W.F. werk zaam. Nu gaat u genieten van uw pensioen uit het fonds, dat u zelf hebt helpen bouwen. Wij zijn u dankbaar voor de grote zorg en de toewijding bij al uw werk zaamheden ten bate van het Pensioenfonds. Het gun stige resultaat van uw werk is niet uitgebleven. Vele verbeteringen zijn, mede door uw terdege voorbereide en terzake kundige adviezen, ingevoerd. Gaarne me moreer ik ook de bijzonder prettige persoonlijke ver houdingen en tenslotte zijn wij dankbaar dat u ook in de naaste toekomst uw aandacht nog aan ons Pen sioenfonds wilt blijven schenken." Aan het einde van zijn toespraak overhandigde de heer Wilton enkele geschenken. Namens de vereniging van bazen en onderbazen sprak de heer A. van Berkel. Hij bracht in herinne ring, dat reeds in 1920 pogingen werden gedaan om tot oprichting van een pensioenfonds te komen. Dit had toentertijd onoverkomelijke bezwaren en het ging dus niet door. „Eerst in 1938/1939 is daarin verandering geko men. Dat u, meneer De Hoog, daarbij op de bres stond voor het bazenkorps is bekend en daarvoor wil ik u mede namens mijn collega's hartelijk dan ken. Over al uw werkzaamheden inzake dit fonds heeft de vorige spreker terecht al genoeg goeds ge zegd en ik behoef daaraan niets toe te voegen." Ook deze spreker bracht namens zijn vereniging een geschenk mede. Antwoord van de heer De Hoog. „Voor de gesproken woorden en de geschenken ben ik evenals mijn vrouw u zeer dankbaar. Inzake mijn werk voor het Pensioenfonds dank ik directie en bestuursleden voor de prettige wijze, waar op mij dit werk mogelijk werd gemaakt. Het Pen sioenfonds zoals het nu is, is gezond. Mede daardoor was het ook mogelijk successievelijk verbeteringen aan te brengen. Het is mij bekend en ik mag u dit wel zeggen, dat het fonds steeds in de belangstelling van de directie staat en zal blijven staan." Na de toespraken namen velen persoonlijk afscheid van deze alombekende W.F.-figuur. Dit was tevens het geval op de receptie van de zakenrelaties. Uit vele kringen van de maatschappij waren vrienden en kennissen van de heer De Hoog gekomen om hem de hand te drukken. O.m. waren er aanwezig Vice-admiraal H. H. L. Pröpper, Schout-bij Nacht L. Stam, Mr. J. W. Peek, Burgemeester van Schiedam, directeuren, oud-direc teuren, commissarissen en enkele oud-functionaris sen van W.F. Met een groot aantal fraaie geschenken werd de heer De Hoog ook op deze receptie verrast. Bij mijn afscheid op 30 december I960 mocht ik van vele zijden en in velerlei vorm blijken van waarde ring, vriendschap en belangstelling ondervinden. Ook langs deze weg zeg ik allen daarvoor van harte dank. Aan deze dag zal ik een onvergetelijke herinnering bewaren met grote erkentelijkheid jegens hen, die zich beijverd hebben daaraan een zo hartelijk karakter te verlenen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 16