DE VEILIGHEIDSCOMPETITIE het wordt steeds spannender! o - (^NIEUWS 24 In de lopende veiligheidscompetitie heeft de afde ling Transport M.F. I (17 man) onder leiding van haar baas, de heer N. Oosterlee 200 dagen veilig gewerkt. In een korte bijeenkomst op 14 december zei de bedrijfsleider van de Machinefabriek, ir. F. C. Smit daarover: „Dit doet ook mij veel genoegen, temeer, omdat deze afdeling er een is met veel ongevalskansen. Het betekent tevens, dat u niet alleen hier veilig werkte, maar ook op weg van huis naar het werk en terug en bij u thuis de veiligheid als punt één hebt beschouwd. Juist in deze afdeling is de kans op iets onveiligs zo groot: een ketting of strop, die niet meer in orde is, kan zo licht worden ge bruikt. Weest en blijft propagandisten voor de vei ligheid. De ballpoint, die u dadelijk zult ontvangen, zal u aan veilig werken herinneren, zo vaak u die gebruikt en tevens een aansporing zijn om op dezelfde weg voort te gaan naar de 300 dagen." o De Veiligheidsinspecteur, de heer F. Sparreboom, wijdde aan het begin van zijn toespraak enkele gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van één onzer werknemers, die enkele uren tevoren door een dodelijk ongeval was getroffen. „Ook dit ongeluk bewijst weer, dat wij steeds moeten doorgaan met de veiligheidspropaganda. Dat vele groepen al 200 dagen en langer veilig werkten is toch wel een bewijs, dat met een juiste aanpak het ongevallencijfer kan dalen". Uit handen van de heer Smit ontving baas Oos terlee het diploma voor 200 dagen veilig werken in zijn afdeling. Tenslotte wees de heer B. Blommers, secretaris van de Ondernemingsraad, erop, dat het zeer be langrijk is als een transportploeg veilig werkt, want door een ongeluk tijdens transport kunnen dikwijls omstanders getroffen worden. Het geschenk voor 200 dagen veilig werken mag vanzelfsprekend niet alleen het doel zijn. Altijd moet het veilig werken als punt één worden be schouwd. Wederom is er een afdeling, die 200 dagen veilig werkte. De afdeling Revisie (Machinefabriek) onder leiding van baas D. W. Tietshof was op 24 december I960 zover gevorderd, dat dit feit her dacht kon worden met de uitreiking van de be kende 4-kleuren ballpoint. Ir. F. C. Smit heeft op 27 december de groep geluk gewenst en de aanwezigen op het hart gedrukt, dat het in deze wedstrijd niet uitsluitend gaat om deze soort beloning. Het uiteindelijk doel is de veiligheid te dienen. Het gaat hierbij om 3 punten: het veilig werken, de goede kwaliteit en de kwan titeit. Daarbij staat het veilig werken op de eerste plaats. Voor de afdeling Revisie is dit begrip nog van bizondere betekenis voor andere afdelingen, omdat deze groep voor het goede onderhoud van machines met al de technische beveiligingen moet zorg dragen. Aan de heer Tietshof, die helaas wegens opname in een ziekenhuis afwezig was, werd een hartelijk gesteld telegram gezonden. BOUW NS Op 12 januari j.l. werd in het bouwdok de kiel gelegd voor bouwnummer 763Dit schip - het laatste van een serie van drie schepen - wordt gebouwd voor Shell Tankers N.V.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 26