Afscheid sociale verzorgster 25 (^NIEUWS Wat zegt u, lezer, van mijn nieuwe uiterlijk? Een mens wil toch ook weieens wat anders. Trouwens er is veel aan het veranderen in de wereld. Per slot van rekening willen we met onze tijd meegaan en vooral niet blijven stil staan. Over dat veranderen gesprokenWat een ver andering is er gekomen in het vervoer van medewerkers naar en van het bedrijf. Wat een transportmiddelen: autobussen, motorfietsen, bromfietsen en de gewone fiets. Uw veilig heidsinspecteur vertelde mij, dat er in het jaar I960, 93 verkeersongevallen door het gebruik van eerdergenoemde transportmiddelen heb ben plaatsgehad, waarbij W.F.-werknemers wa ren betrokken. Helaas stijgt dit aantal ieder jaar. Bij deze 93 ongevallen waren 18 voetgangers of inzittenden van een auto betrokken. Met de motorfiets, met de fiets en - nu komt het ergste - met de bromfiets, gebeurden resp. 10, 17 en 48 ongelukken. De meeste van deze ongevallen zijn veroor zaakt door slippen. Om duidelijker te zijn: om dat er te hard werd gereden. Hierdoor werd de remweg te kort en valpartijen ontstonden. Men heeft dus risico's genomen. Ergens zegt een bekende Nederlandse kunste naar: „Wanneer u risico's gaat nemen in het verkeer, bent u in gedachten al een moorde naar". Wat zegt u daarvan, lezer? Daar zit toch wel wat in. We weten, dat we nog lang niet allen „heer in het verkeer" zijn; dat we mentaal nog aan het „afzakken" zijn. Maar dat we voor een soort moordenaars worden uitgemaakt, is toch wel heel erg. Dat we dus beslist onze verkeersmen- taliteit dienen te verbeteren, weten we heel ze ker. Wanneer uw eigen leven voor u geen waarde meer heeft, denk dan toch om uw naas ten, dacht uw Victor. Mevrouw M. Jansen, één onzer sociale verzorgsters is met pensioen gegaan. Op zaterdag, 31 december I960, nam zij afscheid. Allereerst in kleine kring in het kantoor van de chef Sociale Zaken, de heer C. Keyzer. Deze heeft haar voor de plichtsgetrouwe opvatting en uitvoering van haar taak hulde gebracht. „Ik heb er mij over verwonderd, dat u, op uw leeftijd, nog steeds op voortreffelijke wijze dit toch wel bizonder zware werk 20 uitstekend hebt kunnen verrichten. Ik weet, dat u door dit werk zeer veel goede vrienden hebt verworven en dat het u zwaar valt al deze mensen als 't ware in de steek te moeten laten. U zult velen van hen op onze contactmiddagen waarschijnlijk nog wel eens ontmoeten", aldus de heer Keyzer. o Om 12 uur was er in het verenigingsgebouw gelegenheid afscheid te nemen. Het werd er zeer druk. Uit vele afdelin gen kwamen vertegenwoordigers mevrouw Jansen de hand drukken. Het bijna volledige bestuur van het W.W.-fonds, de directie-secretaris, de voltallige Kleine Commissie en één onzer bedrijfsartsen, gaven acte de présence. Verder zagen we vertegenwoordigers van de afdelingen Personeelsbeleid, Expeditie, Inkoop, van het bazenkorps en van het Rotter damse bedrijf om enkele afscheidswoorden te spreken. Tenslotte verscheen de gehele afdeling Sociale Zaken op het receptieuur. In een kort gesprek zei mevrouw Jansen o.a.: „Ik heb tegen een officieel afscheid heel erg opgezien. Maar deze belangstelling doet mij toch goed. En ten slotte is het mij echt meegevallen." o Van mevrouw M. Jansen ontvingen wij naar aanleiding van haar afscheid een schrijven ter plaatsing in het W.F. Nieuws. Gaarne nemen wij daaruit het volgende over: „Het is mij een behoefte directie, chefs en personeelsleden dank te zeggen voor de vele blijken van belangstelling, die ik bij mijn vertrek op 31 december I960 heb onder vonden. Dit heeft mij het afscheidnemen lichter ge maakt. Tevens wil ik de gezinnen van de W.F.-werknemers, met wie ik contact heb gehad, van harte danken voor de pret tige ontvangst, die mij steeds ten deel viel. Ik heb het door hen in mij gestelde vertrouwen zeer gewaardeerd en hoop dat mijn bezoeken enige steun hebben gegeven bij moeilijkheden, die nu eenmaal in het leven voor komen. Ik wens u allen een goede gezondheid en een gelukkig gezinsleven toe."

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 27