PLEZIER NA HET WERK 27 NIEUWS Hoog in de lucht. Op de grond. Onze werknemer, de heer M. van den Berg, is als ijzerwerker op de uitslagzolder werkzaam. Op één der foto's ziet u hem aan zijn arbeid bezig. Dat is meestal in knielende houding. Geen wonder dus, dat hij op de andere foto het „hogerop" zoekt: een reuzenzwaai in ondergreep aan de rekstok. ,,Ik ben op mijn 13e jaar lid geworden van een gymnastiekvereniging. Ik herinner mij nog heel goed, dat mijn toenmalige lesgever meende, dat het wel niet veel zou worden. Ik was niet al te sterk in mijn armen, zei hij. Toch heb ik maar volgehouden en werd in mijn 18e jaar in de persoonlijke wed strijden van de kring Rotterdam jeugdkampioen. Ook tijdens mijn militaire diensttijd heb ik in mijn vrije uren geturnd en ik ben nog voorturner geweest in een vereniging in de plaats waar ik gelegerd was. Ik kon ook daar niet buiten mijn hobby." Deze sportman heeft het gepresteerd om 7 jaar lang kampioen van zijn vereniging te zijn. Een mooie wisselbeker werd daardoor zijn eigendom. Zorgvuldig bewaart hij ook nog andere trofeeën: een 12-tal medailles. Allemaal bewijzen dat men als amateur wel wat kan bereiken als aanleg en wil tot doorzetten aanwezig zijn. In een wedstrijd tus sen de turnkringen van Amsterdam, Rotterdam en Utrecht kwam de heer van den Berg op het brug- nummer met het hoogste aantal punten uit de bus. Al zijn dit in het leven van een sportliefhebber hoogtepunten, waarop hij trots mag zijn, toch is het voor deze amateur niet zó, dat hij een slaaf van zijn hobby is geworden. Het is voor hem echt liefhebberij. „Ik ontzeg mij er niet letterlijk alles voor, zoals dit bij profs het geval kan zijn. Zo zie ik deze liefhebberij niet. Succes is leuk en stimuleert, maar het moet amateurschap blijven." Nog steeds is onze sportman lid van dezelfde ver eniging maar naast zijn sportbeoefening geeft hij nu ook lessen aan de jongere generatie in die club. Met zijn grote ervaring en de door goede training verkregen geoefendheid gaat het lesgeven hem goed af. Ook dit doet hij met plezier. Zo groeide hier een hobby uit de jeugdjaren op latere leeftijd uit tot een bezigheid, die van groot nut is voor een gedeelte van de opgroeiende sportbeoefenende jeugd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 29