u M. T. S. „STEPHANITOR' n NIEUWS 28 In het novembernummer van het W.F.-Nieuws staat een artikel over deze Duitse tanker, die in het bouwdok tot bulkcarrier is omge bouwd. Over dit karwei heeft de heer E. B. Schmied een en ander verteld. „Nadat op woensdag, 28 decem ber, het schip is uitgedokt, is het, na stabiliseren en proefdraaien voor de wal, op 30 december naar zee vertrokken voor de technische proeftocht, die volkomen geslaagd genoemd mag worden. Op oude jaarsdag vertrok de „Stephanitor" naar Monrovia." De heer Schmied, die tijdens de duur van het karwei een coördine rende taak had, gaf desgevraagd gaarne zijn mening over de sa menwerking tussen de afdelingen Reparatie en Nieuwbouw, die ge zamenlijk deze ombouw hebben verricht. „Over deze samenwerking heb ik niets dan lof. Alles is prima verlopen en de onvoorziene moei lijkheden, die zulke karweien vaak opleveren, zijn naar tevredenheid opgelost. Men weet bij dit soort karweien nooit precies wat men kan tegenkomen. De inspecteur van de rederij (Schlüssel Reederei Bremen) liet zich over het verrichte werk waar derend uit. Wij zijn binnen de ge stelde contracttijd gereedgekomen. Op één bizonderheid bij deze ver bouwing wil ik nog graag even in gaan. Dat betreft een nieuwe con structie aan de bestaande hoofd machine (type Sun-Doxfordmotor), die tot op heden nog niet werd toegepast. Boven iedere cylinder van de be staande 5 is een spoelluchtpomp ingebouwd. Met behulp van een verbindingsstang worden deze door de zuiger aangedreven. Daardoor wordt bereikt, dat het benodigde hulpvermogen door het gedeelte lijk wegvallen van de vroeger dienstdoende electrische spoellucht- com pressor met een belangrijk percentage is verminderd. Er is nu een hulpgenerator minder in be drijf, hetgeen een belangrijke be sparing van brandstofkosten bete kent." Aldus het korte verhaal van een vrij omvangrijk karwei. Men kent het standpunt van onze Reparatie afdeling: niet veel praten, maar doen rn.s. „Katendrecht" Het motorvrachtschip „Katen drecht" verliet op 27 december I960 het bouwdok en werd voor afbouw naar de afbouwkade aan de „Vijfsluizen" versleept. Nieuwe opdracht Door de directie van de Holland- Amerika Lijn N.V. is aan onze werf opdracht verleend tot de bouw van een motorvrachtschip van 10.000 ton d.w. Ook de voortstuwingsinstallatie - een W. F. M. A N.-motor van 10.400 A.P.K. - wordt in onze werkplaatsen vervaardigd. Het schip wordt een zgn. open- shelterdekker met een lengte tus sen de loodlijnen van 147.80 me ter, een breedte van 20.20 meter en een holte van 12.30 meter. De totale inhoud van de 5 laad ruimen zal 640.000 kubieke voet bedragen, waarvan 42.000 kubieke voet voor gekoelde lading. Vier dieptanks worden bestemd en ingericht voor het vervoer van eetbare oliën. Twee 75-tons laadbomen worden zodanig opgesteld, dat zij samen een last van 120 ton aan dek kun nen plaatsen. Alle luikhoofden - dus ook op de tussendekken - worden voorzien van Mac-Gregor-luiken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 30