(jf|)NIEUWS 2 ..Alexander T. Wood" Na een explosie met tragische gevolgen kwam de „Pendrecht" bij ons de schade herstellen. Grote ibodemschaden, zoals o.a. die aan de „Alexan der T Wood", werden in betrekkelijk korte tijd hersteld. De reparatie van de „Olympic Breeze" strekt zich uit tot in 1961. De afdeling Nieuwbouw bood de behulpzame hand bij de verbouwing en de survey-werkzaamheden van het tankschip „Stephanitor". Gezien de uitge breide staalreparaties in de tweede helft van het afgelopen jaar was deze bijdrage niet onwelkom. Een beschrijving van de werkzaamheden van de hand van de Nieuwbou waf deling heeft men in een vorig nummer van het W.F.-Nieuws kunnen lezen. Een voor de afdeling Houtbewerking welkome verrassing was de „Tasmania Star", die, met de bij kans historische materialen hout en kurk, van extra 'koelruimen werd voorzien. De eerder uitgevoerde verlenging van ons grote dok 4 kwam tot haar recht toen de 65.000 tons su pertanker „Olympic Ghampion" moest worden ge dokt. Ook de kleinere zusters „Tina Onassis" en „Al Malik Saud Al Awal" (45.000 ton) werden voor reparatie in dit dok opgenomen. In ons kleinste dok werd de „Geertje Buisman" gedeeltelijk van een nieuwe bodem voorzien. De Koninklijke Marine werd vertegenwoordigd door Hr. Ms. „De Ruyter" voor een dokking en Hr. Ms. „Gelderland" voor een grote beurt. Na de Kerstdagen arriveerde Hr. Ms. „Karei Door man" aan de werf voor onderhoudswerkzaamheden en enige verbouwingen. De werkzaamheden aan de „Rijndam" strekken zich uit tot in 1961. Zo komen wij aan het einde van een kort overzicht van de reparatieactiviteiten gedurende het jaar I960 en wij sluiten met de hoop, dat ook 1961 over eenkomstige bedrijvigheid zal laten zien. o Van 1 januari I960 tot en met 31 december I960 werd in de afdeling Reparatie aan 1011 schepen van pl.m. 20 verschillende nationaliteiten gewerkt, waaronder 216 Nederlandse. 2. Scheepsbouw Turbine-tankschip ,,Mary Livanos"Op 10 maart ver liet dit schip de helling, nadat de doopplechtigheid was verricht door Mrs. Mary Michalos-Livanos. Op 6 en 7 juli volgde een geslaagde technische proeftocht en op 12 juli vertrok deze 19800 tons tanker van de werf. Het schip was bestemd voor de reder N. G. Livanos. Turbine-tankschip Armagnac"Op helling VI werd op 28 maart de kiel gelegd voor de „Armagnac" een 48000 tonner en de grootste tanker, die tot op heden bij W.F. werd gebouwd. Het schip is be stemd voor de S.F.T.P. Turbine-tankschip ,,Caltex Amsterdam"Op 6 april is deze tanker overgedragen aan de N.V. Neder landse Pacific Tankvaart Maatschappij na een suc cesvolle proeftocht op 30/31 maart en 1 april. De doop en de tewaterlating van deze 32000 ton grote tanker vonden in 1959 plaats. Turbine-tankschip nViana". Na de technische proef tocht van 14 tot en met 17 juni werd deze 33000 tonner op 23 juni gedoopt door mevrouw T. van Houte-Wierda en daarna overgedragen aan Shell Tankers N.V. Turbine-tankschip nVidena". Op 28 mei heeft de „Videna" het bouwdok verlaten voor verdere af bouw. Op 18 oktdber volgde op de Noordzee de doop door mevrouw M. A. Engelfriet-Broekhuysen en de overname door Shell Tankers N.V. Het schip meet 33000 ton. Turbine-tankschip ,,Caltex Naples". Op 17 september verliet deze tanker na de doopceremonie door me vrouw P. A. Fentener van Vlissingen-Marston het bouwdok. De opdrachtgeefster is de N.V. Nederland se Pacific Tankvaart Maatschappij. Motorvrachtschip ,,Katendrecht"De kiellegging in het bouwdok N.Z. vond plaats op 4 juni. Deze 11000 tonner wordt gebouwd voor rekening van de rederij Phs. van Ommeren N.V. Op 27 decem ber verliet dit schip het bouwdok en het kreeg voor verdere afbouw ligplaats aan de Vijfsluizen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 4