5 (^NIEUWS Een respectabel aantal geslaagde bedrijfsschoolleer- lingen vond ook dit jaar zijn plaats in het be drijf. De school geeft - naast de zuiver technische opleiding - ook algemeen vormend onderwijs, ter wijl sport en spel eveneens op het lesrooster staan. In de trainingskampen werden de leerlingen - onder goede leiding - op prettige en verantwoorde wijze beziggehouden, waarbij karaktervorming een ruime plaats innam. 7. Algemeen In I960 werd ten aanzien van de per 1 januari jl. ingevoerde verkorte werkweek het voorbereidend werk verricht en deze ingrijpende verandering was vele malen onderwerp van bespreking in verschil lende bijeenkomsten van de Commissie 48/45 en de Ondernemingsraad, hetzij afzonderlijk of tezamen. In december kreeg de werktijdverkorting haar beslag en van deze werd de invoering per 1 januari 1961 toegestaan. Ook ten aanzien van de werkclassificatie zijn reeds veel voorbereidende werkzaamheden achter de rug. o Wederom was de februarimaand „W.F.-maand". Het W.F.-journaal werd nl. in deze maand 24 maal vertoond en door meer dan 4500 werknemers met hun dames bezocht. o Op 4 april vond een wijziging plaats in de aan wezigheidscontrole en de tijdverantwoording, waar bij een gecombineerde dagprikwerkkaart de wekelijkse prikkaart en de 3-daagse werkkaart verving. o Op 26 april werd de nieuwe Ondernemingsraad gekozen. o De drie extra vakantiedagen voor onze jeugdige werknemers werden op 18, 19 en 20 mei als cul turele dagen in en om het Jeugdhonk „Haere- land" te Doornspijk doorgebracht. o In twee groepen namen op 7 juni en 6 december 90 oud-werknemers, wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd, afscheid van het bedrijf. Dat zij leden blijven van de W.F.-Gemeenschap en dit zelf gaarne willen, blijkt voldoende uit de grote op komst op de contactmiddagen en bij de bootbus tochten, welke dit jaar wederom naar Tiel en Ouwehands Dierenpark te Rhenen voerden. o Per 1 september werd de nieuwe afdeling „Bedrijfs- dienst" ingesteld. o De „Olympic Mountain" was op 29 september het eerste schip, dat ligplaats kreeg aan het gereedge komen nieuwe kadegedeelte oostzijde. .Kat endr echt' Kosmos V' Kookaburra

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 7