0- 80 81 - 160 161 - 240 241 - 320 321 - 400 401 - 480 NIEUWS 12 Een functie met een puntentotaal van: komt dus in werkklasse 1 2 3 4 5 6 Afhankelijk van het puntentotaal kan dus nu elke functie in een werkklasse worden ingedeeld. De beloning. Door deze indeling in 6 werkklassen is de werk- classificatie tevens hanteerbaar geworden voor de beloning. Het is nu mogelijk om per werkklasse lonen vast te stellen. Het vaststellen van lonen per willekeurig punten totaal zou een ondoenlijke zaak zijn geworden. De bij de werkclassificatie geldende uurlonen zijn in de C.A.O. voor de Metaalindustrie opgenomen. In het principe van de loonopbouw is echter niets gewijzigd. Ook bij werkclassificatie geldt, maar nu per werk klasse: - een persoonlijk minimum uurloon. - een minimum gemiddeld uurloon. - een maximum gemiddeld uurloon. De minimum uurlonen (dus het persoonlijk mini mum en het minimum gemiddelde uurloon) zijn in onderling overleg tussen werkgevers en werkne mers-organisaties afgesproken. De maximum gemiddelde uurlonen zijn door het College van Rijksbemiddelaars vastgesteld. Deze opzet betekent dat: - in een bepaalde werkklasse niemand minder mag verdienen dan het persoonlijk minimum van die werkklasse. - de gehele groep in die werkklasse gezamenlijk niet minder mag verdienen dan het minimum ge middelde. - de gehele groep in die werkklasse gezamenlijk niet meer mag verdienen dan het maximum ge middelde. Het loonschema zoals dit bij werkclassificatie gaat gelden is weergegeven in onderstaande grafiek. WERKKLASSE tr 3 3 CC LU CL Z Lü max. qem min. qem pers. min 0 80 AANTAL PUNTEN 160 240 320 400 480 We hebben hiermede de 5 fasen, welke we in ons eerste artikel (in het januarinummer) noemden, behandeld. In de volgende nummers zullen we nagaan hoe de invoering van werkclassificatie in de praktijk tot stand komt.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 14