Uit de oude doos (19) S.S. "LIBERTY GLO" (vervolg) (^NIEUWS 14 Naar aanleiding van de beschrijving van de repara tie van het s.s. „Liberty Glo" in het vorig nummer van het W.F.-Nieuws werd mij een boekje ter hand gesteld, dat onder de naam „How we salved the s.s. „Liberty Glo" uitgegeven is door Dirk- zwager's Salvage Company, Maassluis. Dit bedrijf heeft met de United States Shipping Board op basis van "no cure, no pay" een bergings contract afgesloten. De heer Dirkzwager was zo vriendelijk mij toe te staan uit bovenvermelde publicatie de hierin opge nomen foto's en de tekst te gebruiken voor het samenstellen van een korte beschrijving van de berging van het wrak. Onmiddellijk na het ondertekenen van genoemd contract werd door middel van zware ankers en staaldraden getracht te voorkomen, dat het achter schip nog verder op de kust zou worden geworpen. Een begin werd gemaakt met het lossen van de la ding stukgoed, bestaande uit katoen, vaten olie, tabak en diverse andere zaken, o.a. voor hulpver lening aan de Duitse bevolking. Deze lading werd gedeeltelijk in lichters over zee afgevoerd, terwijl bij laag tij het transport op wa gens plaatsvond, die drie uur door het zand moes ten worden getrokken naar de lichters, waarin de vaten en balen overgeladen werden. Op 19 december stak een zware storm op, met het De lading wordt gelost. S.S. Liberty Glo bij het vertrek uit New-York. Het achterschip op de kust. Een wonderlijke foto. Het achterschip met rokende schoorsteen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 16