Sonneburgh16 maart 17 (^NIEUWS De heer Salij heeft 12 kinderen gehad, van wie 10 nog in leven (van deze is er één ge- emigreerd). Wij bewonderen het scherpe ge heugen van deze krasse 100-jarige, want zonder haperen schudde hij jaartallen en data uit de mouw. De leeftijd van zijn vader en moeder wist hij zonder aarzelen te zeggen. Het merkwaardige hiervan is, dat zijn ouders samen slechts 100 jaar werden. „Zij zijn beiden jong gestorven. Mijn moe der is 46 jaar geworden en vader stierf op 54-jarige leeftijd." o Tussen de gesprekken door kregen wij nog een flinke reprimande. „Je moet je lichaam niet vergiftigen door te roken. Ik rook ook niet. Het menselijk lichaam is een tempel en die mag niet ont heiligd worden." Waren wij al verbaasd over het onfeilbare gegoochel met jaartallen en data over de naaste familieleden, nog meer verwonderden wij ons toen Salij een oud rijm van minstens 50 regels zonder haperen, declameerde. Die romantische, maar griezelige moordgeschiede nis, geheel in de taal van de vorige eeuw, deed ons haast huiveren. Inmiddels was de tijd om afscheid te nemen aangebroken. Op de valreep vertrouwde de heer Salij ons nog toe, dat hij graag nog eens op de werf zou willen komen, maar dan moeten jullie mij met de auto komen afhalen en daarna terugbrengen o De heer Van der Vorm, directeur van „Son- neburgh" heeft ons nog enkele bizonderhe- den verstrekt. „Men kan deze, altijd goedgehumeurde man 's morgens na het ontbijt altijd een poosje op zijn kamer vinden, lezende in zijn oude Bijbel. Bij goed weer wandelt hij in de tuin en zit op zomerse dagen met vele andere bewoners heerlijk te genieten in het zonnetje." Het was feest in het Rusthuis „Sonneburgh" In de versierde zaal waren alle inwonenden te zamen gekomen om de 100e verjaardag van de heer Salij mee te vieren. In de loop van de morgen verschenen o.m. ook Mr. G. E. van Walsum, Burgemeester van Rotterdam, onze directeur, ir. B. Wilton, vertegenwoordigers uit kerkelijke kringen en afgevaardigden van het Leger des Heils. De jarige en de aanwezige familieleden wa ren zeer ingenomen met het feit, dat op deze Ir. Wilton feliciteert de heer Salij. De 100-jarige in gesprek met het Burgemeestersechtpaar. wijze de verjaardag werd gevierd, temeer nog omdat van verschillende zijden bloemen en geschenken waren gezonden. Verscheidene sprekers hebben het woord ge voerd. Rotterdams eerste burger was enigszins ver baasd, dat hij in zo'n groot gezelschap een 100-jarige moest complimenteren, want heel dikwijls kreeg hij bij soortgelijke festivitei ten de boodschap mede: „het moet wat rus tig aan". De heer Wilton vond het bizonder prettig, dat hij, door het samenvoegen van de bedrij ven Fijenoord en Wilton, nu in de gelegen heid was de 100-jarige oud-werknemer te mo gen feliciteren. Voorts concludeerde spreker, dat men tegen woordig, wat betreft de behuizing, de „oude dag in vele gevallen niet meer met gemengde gevoelens behoeft tegemoet te zien. In rust huizen - zoals dit - is dit vraagstuk opgelost. o Aan ieder feest komt een einde, maar wij hopen, dat deze 100-jarige nog zeer lang prettige herinneringen zal mogen hebben aan deze feestdag.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 19