350 JAAR TROUWE DIENST LATER Gij draagt aan 't eind vergeefs de tooi Van felle verf en pasta. Trekt U er niets van aan. "t Is mooi van buiten en dus: Basta! Misschien dat dit V vrede geeft Het oppervlak van 't water Verraadt nooit, wat er onder leeft. Die vrede komt wel later! G. Nieuwe opdracht (^NIEUWS 20 Veertien jubilarissen werden op 24 februari jl. naar aan leiding van hun 25-jarig jubileum in een feestelijk ver sierd gedeelte van de kantine in het Hoofdkantoor ont vangen en gehuldigd. Uit handen van onze directeur, ir. B. Wilton, ontvin gen zij de gebruikelijke gratificatie en het W.F.-getuig schrift onder het belangstellend oog van hun aanwezige echtgenoten. Afgevaardigden van het hoger leidinggevend- en toe zichthoudend personeel gaven door hun aanwezigheid blijk van hun belangstelling. Ook de secretaris van de Ondernemingsraad was aanwezig. Ir. Wilton heeft er in zijn toespraak de nadruk op ge legd, dat zij, die lang in een bedrijf werkzaam zijn, daar op in bepaalde opzichten hun stempel drukken en mede werken om het in een bedrijf onontbeerlijke gemeen schapsgevoel te doen ontstaan. Ook de aanwezige dames betrok spreker in zijn huldi ging, omdat hij ervan overtuigd is, dat de steun, die een echtgenote aan man en gezin schenkt van groot be lang kan zijn in onze maatschappij. Spreker dankte de dames, zowel als de jubilarissen, voor hun uiteenlopende bijdragen tot het welzijn van het bedrijf. Als een prettig begin voor een - naar wij hopen - echte feestdag in gezinsverband, bleven de jubilarissen en de belangstellenden nog enige tijd bij elkaar. De directie van de Holland-Amerika Lijn heeft aan ons bedrijf opdracht gegeven tot de bouw van een nieuw vrachtschip, het m.s. „Gorredyk". Dit wordt een zusterschip van het m.s. „Grebbedyk", waarvan de bouw binnenkort een aanvang zal nemen (zie voor deze opdracht het januarinummer W.F.- Nieuws). Het nieuwe enkelschroef-vrachtschip zal van een M.A.N.-dieselmotor worden voorzien. Het wordt van het open-shelterdeck-type en krijgt een lengte van ca. 150 en een breedte van ca. 20,50 meter en zal pl.m. 10.000 ton deadweight meten. De 6 laadruimen zullen de volgende inhoud krijgen: gewone lading ca. 587.000 cu ft. bale space, speciale lading ca. 12.000 cu ft. bale space, vrieslading ca. 38.000 cu ft. bale space. Totaal ca. 637.000 cu ft. bale space. Alle laadruimen worden kunstmatig geventi leerd en zijn aangesloten op een luchtdroog- installatie. Vier tanks zijn speciaal ingericht voor het vervoer van ladingolie; deze tanks zijn inwendig bekleed met roestvrij staal. Het schip zal worden uitgerust met o.a. twee 75-tons zware laadbomen. Op alle laadhoofden op het bovendek en op de tussendekken zullen stalen patentluiken worden aangebracht. De verblijven van de officieren en de be manning zullen worden voorzien van „air conditioning". Verwacht wordt, dat de „Gorredyk" eind 1962 zal worden opgeleverd. (Vervolg Bedrijfsschoolnieuws van pagina 19) Rotterdams Philharmonisch Orkest 170 leerlingen en leraren waren 16 maart in het Passage Theater om naar het tweede jeugdconcert te luisteren. Het programma, dat bestond uit: Musica Iniziale en Sinfonia breve nr. 5, opus 43 van Leon Orthel, voorspelen tot de eerste en derde akte van La Traviata van Gu'iseppe Verdi Daphnis et Chloë 1. Lever du jour 2. Pantomime 3. Danse Générale van Maurice Ravel, werd met grote aandaëht gevolgd en de jongens hebben dit concert en de uitleg van de heer Flipse zeer op prijs gesteld.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 22