het PAASFEEST nadert knipsels voor de Paastafel f'3-1 Jullie weten hoe je met dubbelgevouwen papiertjes bloemen, vlinders en allerlei figu ren kunt uitknippen. Nu zal ik je laten zien hoe je, door je papier meermalen te vouwen, z.g. „kleed jes" kunt knippen. Dat is een leuk, verrassend werkje, niet moeilijk en je kunt de Paastafel ermee versieren. Je begint zo: een vierkant stukje papier, een schaartje. Vouw het papier precies dubbel, fig. 1. Vouw het nu (dwars) nog eens dubbel, fig. 2. Nu heb je dus weer een vierkantje, maar kleiner. Pak dit vierkantje vast bij de dichte punt, waar alle vouwen samen komen en knip nu zoals je op fig. 3 ziet de punten af en maak er een ronde lijn van. Voor het knippen van een rond kleedje zoals in fig. 4 en 5, moet je je opgevouwen papier eerst nog 2 keer in schuine richting dubbel vouwen. Houd vooral steeds het papier op elkaar. Teken nu wat figuurtjes op het bovenste vlak, knip ze uit en kijk dan eens als je je papier openvouwt Dit voorbeeld is eenvoudig, je kunt zelf nog zoveel andere bedenken. Voor vierkante kleedjes knip je de punten er niet af. Voor het groene voorbeeld heb ik, voor het papier opengevouwen werd, het hele middenstuk eraf geknipt, dus bleef alleen de rand over. Het is wel eens aardig om om een tekening een lijstje te maken. Als kippetjes en haantjes te moeilijk zijn, kun je eenvoudige plantjes, tulpjes etc. maken. Je kunt ze van allerlei gekleurde papiertjes maken. Kijk maar naar de Hongaarse motiefjes, ook voor eieren versieren, op de pagina hiernaast. Eva Huysmans

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 30