©1 Dit kun je zelf klaarmaken Gevulde eieren iW BENODIGDHEDEN: 4 eieren 3 eetlepels boter peper zout tube tomatenketchup 1 eetlepel slasaus uit een flesje 1 kropje sla stukje vetvrij papier. Vul het pannetje half met water (de eieren moeten straks onder staan) en breng dit aan de kook. Doe een theelepel zout in het water. Je hebt dan straks minder kans, dat de eieren uitlopen. Leg nu de eieren één voor één op een lepel en laat ze voorzichtig op de bodem van de pan glijden. Als alle eieren in het pannetje liggen kijk je op de klok en je zorgt, dat de eieren 10 min. koken. Dan draai je eerst de gaspit uit en giet ver volgens koud water in het pannetje. Pak de eieren er nu uit en pel ze. Snijd ze met het mes voorzichtig over de dikke kant door. Je kunt nu de dooiers er uit wippen, door even in het eiwit te knijpen. Wrijf de dooiers met een houten lepel door de zeef en vermeng het kruim met drie eetlepels boter. Je krijgt dan een soort pasta die je nu nog lekker van smaak moet maken. Hiervoor neem je 1 eetlepel slasaus uit een flesje, een beetje zout, een beetje peper en dan proef je of het lekker is. De uitgeholde halve eieren zet je op de schaal waarop je eerst een bedje van sla hebt gelegd. Dan doe je het eiermengseltje in een zakje, dat je eerst zelf moet maken van vetvrij papier en je spuit de eieren vol. Zorg, dat er bovenop een klein torentje komt waarop je een klodder tomatenketchup kunt spuiten. Dat staat nog fleurig. A Hoe maak je nu dat zakje? Daarvoor heb je een stukje vetvrij papier nodig, daar knip je een rechthoekige driehoek van. Kijk maar goed naar de tekening! Vouw punt A om en houd daarbij punt B goed vast. Dan pak je hoek C en je vouwt die over alles heen. Plak desnoods punt C aan de binnenkant van het zak je even met een beetje lijm vast tegen het weg glippen. Knip nu een klein stukje van de punt van het zakje af. Je hebt dan een heel goed spuitzakje. Als je toevallig nog een vetvrij punt zakje uit de winkel hebt, dan kun je dat natuur lijk ook gebruiken. Je hoeft er dan alleen een puntje af te knippen. Als je het zakje met het eiermengseltje gevuld hebt, moet je het even dicht vouwen, anders komt het er misschien on der het spuiten van boven uit. Truus van Endl

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 31