S.S. „CALTEX NAPLES" aan de rederij overgedragen Orgaan van en voor het personeel van Wilton-Fijenoord Schiedam (^NIEUWS De „Caltex Naples", gebouwd voor de N.V. Neder- landsche Pacific Tankvaart Maatschappij te 's-Gra- venhage is op 8 maart jl. aan de rederij overgedragen. Aan boord van het schip, liggende aan de Parkkade te Rotterdam, heeft onze directeur, ir. B. Wilton, na het tekenen van de vereiste overdrachtspapieren ge zegd, dat deze overdracht met enigszins gemengde gevoelens plaatsvond. Dit schip is nl. het laatste van een serie van drie, gebouwd voor de N.P.T.M. Daarmede is tevens een eind gekomen aan de bouw van objecten met veel nieuwe technische toepassingen. Ir. Wilton sprak vervolgens een dankwoord tot alle instanties en personen, die op enigerleiwijze aan de bouw hebben medegewerkt. Mr. J. R. Smits, directeur van de N.P.T.M. aanvaard de namens eigenaren en rederij de „Caltex Naples". „Onze relaties ook op reparatieterrein zijn bijzonder prettig. Met de bouw van dit schip heeft u wederom bewezen, dat W.F. voortreffelijke pro ducten aflevert," aldus de heer Smits. Inderdaad heeft mr. Smits naar de mening van uw verslaggever niet te veel gezegd, toen hij van „voor treffelijk product" sprak. Een rondwandeling over het schip bewijst, dat naast de zorg aan schip en machine, aan de ruime en comfortabele verblijven voor de opvarenden alle aandacht is besteed. Voor belangstellenden volgen hieronder enkele bij zonderheden: lengte o.a. 203 meter lengte tussen de loodlijnen 192 meter breedte 27,25 meter holte 13,72 meter deadweight 32000 ton ladingtanks 30 totaal De voortstuwing bestaat uit twee W.F.-Foster- Wheeler „D"-type hogedrukketels met oververhitters, economisers en stoomluchtverhitters. De stoomcondi- tie bedraagt 45.5 kg/cm2 bij een temperatuur van 468° Celsius. De hoofdturbines zijn van het W.F.- Pametrada type met een normaal vermogen van 14.500 a.p.k. bij 105 omwentelingen per minuut. 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 3