pPwf 5 Slechts zelden ziet men aan Franse schepen grote schaden buitenslands repareren. Om die reden wekte de uitgebrei de reparatie aan bovengenoemd schip belangstelling op. De „Ville de Strasbourg" van de Nouvelle Compagnie Havraise Peninsulaire de Navigation liep na een aanvaring met het m.s. „Hosanger" de haven van Duin kerken binnen, waar de omvang van de schade in ogenschouw werd genomen. Verscheidene reparatiebedrijven uit Frankrijk, België en Nederland werden uitgenodigd een offerte in te dienen. Wilton-Fijenoord bood aan de omvangrijke herstellingen in een tijdsbestek van 32 „running days" uit te voeren, drie dagen kor ter dan de eerstvolgende inschrij ver. Men besloot dan ook het karwei aan ons bedrijf te gunnen. Aangezien één der condities in onze aanbieding inhield, dat de re derij de vloermaten en constructie tekeningen aan ons diende te over handigen, werden deze laatste met de grootste spoed aan ons over gedragen. Het schip zelf werd, slechts ge deeltelijk gelost, naar Schiedam gedirigeerd en lag reeds op 2 fe bruari aan de werf. Op diezelfde avond overhandigde een vertegenwoordiger van de re derij ons de gegevens, die hij bij de bouwwerf in Italië in ontvangst had genomen. Om 12 uur 's nacbts startten de werkzaamheden op de uitslagvloer en begon de contract- tijd te tellen. De in het schip achtergebleven la ding werd in lichters gelost en op 7 februari werd de „Ville de Strasbourg" in dok VI opgenomen. De voorpiek werd in twee gedeel ten in de werkplaats gereed ge maakt. Op één der foto's ziet men de achterste sectie, die ongeveer 22000 kg woog, geplaatst. Een complicatie voor de reparatie was het feit, dat in het schip, ach ter het aanvaringsschot, een twee tal wijntanks was ingebouwd. Het inwendige der tanks werd na beëindiging der staalreparaties d.m.v. gritstralen blank opgele verd, waarna een onderaannemer der rederij 5 lagen Plastilac-verf aanbracht. Behalve de contractreparaties wer den nog enige aanvullende werk zaamheden uitgevoerd. O.a. werd de zware 30-tons spier verlengd en de voormast gewijzigd. In de machinekamer werd een sludge-tank voor de separatoren in gebouwd; de kombuis werd van een electrisch fornuis voorzien. Een kleine bodemschade werd in hetzelfde tijdsbestek gerepareerd. Gedurende de avond van 6 maart j.l. werd de laatste hand gelegd aan de reparaties en kort na mid dernacht stoomde de „Ville de Strasbourg" de rivier af met be stemming Hamburg. De constructie tussen bak en voorpiek wordt gecom pleteerd. Het schip is weer in zijn oorspronkelijke staat terug- gebracht.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 7