JAARVERSLAG IN ONDERNEMINGSRAAD Oversteken is opletten! STEUN NU HET WERK VAN HET RODE KRUIS (iflaj) NIEUWS Op 8 mei jl. kwam de Ondernemingsraad bijeen voor de behandeling van het jaarverslag van onze onderneming over het jaar I960. Nadat de bijeenkomst door de voorzitter, Ir. B. Wilton, was geopend, gaf onze directeur, Ir. J. E. Woltjer, een uiteenzetting van de inhoud van het verslag. Op systematische wijze werden de diverse hoofdstukken besproken, zodat een goed overzicht werd verkregen van de algemene gang van zaken in ons bedrijf. Duidelijk kwam tot uiting dat de toename van schepen van groot en zeer groot formaat, aanpas sing van onze dokcapaciteit noodzakelijk maakt. De uitbreiding van de haven te Schiedam nadert haar voltooiing, zodat ruimschoots gelegenheid zal bestaan voor het „herbergen" en repareren van schepen van 65.000 ton. Dok 5 wordt uitgebreid met een extra sectie, waardoor dit dok geschikt zal zijn voor het opnemen van tankschepen met een draagvermogen tot 35.000 ton. Voorts is besloten in de nabijheid van de dokken 6 en 7 een nieuw gegraven droogdok te laten bouwen, dat schepen tot een draagvermogen van ongeveer 110.000 ton zal kunnen opnemen. Het drijvende dok 3 zal van Schiedam worden overgebracht naar de werf te Rotterdam. Nadat de heer Woltjer zijn uiteenzetting had be sloten, werden er door de aanwezigen diverse vra gen gesteld, waaruit bleek, dat voor het behandelde onderwerp veel belangstelling bestond. Verschillen de punten kwamen nog ter sprake, zoals het per soneelsverloop, de toekomst van de scheepsbouw- industrie, het recreatieterrein aan de Maas, de be langstelling bij aandeelhouders en commissarissen voor de Ondernemingsraad en een suggestie inzake een nieuw magazijn. De juiste mpnig steken Voor het over Steken kijk uit von 1 tot 5 Het intensieve wegverkeer heeft op de voetganger geen vat zolang deze zich op het trottoir bevindt. Pas dan als hij het trottoir gaat ver laten rijzen voor hem de gevaren. Binnenkort zal een wettelijke bepaling van kracht worden waarin gesteld wordt dat voetgangers op zebra-oversteekplaatsen voorrang hebben. Dit neemt echter niet weg dat de voetganger toch bijzonder oplettend zal moeten zijn vooral daar waar zich niet dergelijke oversteekplaatsen bevinden. De A.N.W.B. geeft daarom hieronder enkele nuttige wenken die de voetganger kunnen behoeden voor onaangename situaties. De voetganger dient er rekening mee te houden dat zich op de rij baan een uitgebreid heterogeen rijverkeer bevindt. Kijkt, voordat u gaat oversteken, eerst goed links, daarna rechts en vervolgens weer naar links. Bij een kruispunt goed achteromkijken! Indien geen ver keer te dicht genaderd is, steekt dan haaks op de verkeersrichting over. Terwijl u oversteekt, stopt dan niet nodeloos, aarzelt niet en loopt nooit terug. U kunt dan beter even wachten met oversteken. Bij oversteekplaatsen waar het voetgangersverkeer geregeld wordt door lichten zal de voetganger mogen oversteken bij groen en niét mogen oversteken bij rood brandend licht. En tenslotte als het verkeer op een kruispunt geregeld wordt door een verkeersagent dienen zijn aanwijzingen te worden opgevolgd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 11