KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN Het eerste gouden W. F.-insigne met briljant uitgereikt (JJ|)NIEUWS 20 Twee van onze employe's, de heren J. R. Hekkema en J. Gerbrands, werden op zaterdag 29 april jl. ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin begiftigd met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. De uitreiking vond plaats in de Burgerzaal van het Rotter damse stadhuis, waar de Burgemeester van Rotterdam, Mr. G. E. van Walsum, hun de medailles heeft opgespeld. Na afloop van de plechtigheid reikten de heren A. E. Ha- zenbroek en J. W. Uittenbogaart, namens onze directie de draagmedaille aan de beide gedecoreerden uit. Tijdens de indrukwekkende plechtigheid in de Burgerzaal werden vele andere burgers uit de havenstad onderscheiden. Het deed ons bijzonder veel genoegen, daarbij de naam te horen noemen van de oud-dirigent van onze Harmonie, de heer Joh. F. Pala. Wij hadden gelegenheid om hem nog even te kunnen complimenteren met zijn onderscheiding: de Ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De jubileumbijeenkomst op 28 april jl. waar 7 jubi larissen met hun dames aanwezig waren, droeg een bijzonder karakter. De heer J. Rooderkerk - cal culator - ontving nl. - en wel als eerste- het gou den W.F.-speldje met briljant voor 50 jaar dienst in het bedrijf. Mej. J. E. Spolders (afd. Magazijn administratie), is onze eerste vrouwelijke employé, die haar 40-jarig jubileum vierde. Uit de toespraak van onze directeur, ir. B. Wilton, bleek, dat t.z.t. alle jubilarissen een bij hun jubi leum behorend insigne zullen ontvangen. Bij het 25-jarig jubileum krijgt men het speldje in goud, bij 40-jarige dienst een gouden speldje met robijn en zij, die 50 jaar in dienst van het bedrijf zijn, worden vereerd met een gouden insigne met bril jant. In zijn rede dankte de heer Wilton de jubilarissen voor hetgeen zij t.b.v. het bedrijf hebben gedaan in de periode, die achter ons ligt. Aan hen, die lange tijd in eenzelfde bedrijf hebben gewerkt is het mede te danken, dat zulk een bedrijf bestaat en kan blijven bestaan. Spreker vergeleek het he den en het verleden en constateerde dat er naast grote verschillen ook overeenkomst is: „Ook nu is nog altijd het echte saamhorigheids gevoel een voorwaarde om een bedrijf te doen bloeien en groeien. In vergelijking met vroeger zijn de werkmethoden veranderd. Men kent elkaar bijna niet meer persoonlijk, zoals dit in het ver leden nog mogelijk was. Maar nog altijd hebben wij elkaar nodig in voorspoed en bij tegenslagen. Uw werk - jubilarissen - heeft bijgedragen tot het geen nu in ons bedrijf is bereikt, ook wat betreft de kwaliteit van onze producten. Ik hoop, dat de gevoelens van saamhorigheid en het elkaar-nodig-hebben, blijven bestaan." Tot de aanwezige dames zei de heer Wilton o.m.: „Zoals teamwork in een bedrijf absoluut nodig is wil het goed gaan, zo is het in feite ook in het huisgezin. Bij vreugde en zeker in zware dagen hebben wij elkaar nodig. Ik hoop, dat u samen nog vele jaren van de goede dingen des levens moogt genieten en dank u voor hetgeen door u - zij het dan op indirecte wijze - voor het bedrijf is gedaan. Na deze jubileumtoespraak ging spreker over tot de uitreiking van de gebruikelijke gratificatie en

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 24