ZE TROKKEN ERUIT (^NIEUWS 26 „Dan, in het voorjaar, in de volle zomer en in het vroege voorjaar, dan is Brabant een toeristisch dorado, dat aan de bezoekers zoveel te bieden heeft aan natuurschoon, folklore, culturele gebeurtenis sen e.d., dat zij de landsgrenzen niet behoeven over te steken om hun vakantie in het buitenland door te brengen." Dit staat o.m. te lezen in het keurig verzorgde pro grammaboekje, dat aan ieder van de 27 jeugdige werknemers, die hun 3 extra vakantiedagen (zie artikel 17 C van onze C.A.O.) in de Jeugdherberg „Het Putven", te Chaam (N.Br.) doorbrachten, was uitgereikt. Het gezelschap met de heren J. Berkhout, J. Brands en T. de Waard als kampleiders, arriveerde op woensdagmorgen 19 april in deze Jeugdherberg, waar de familie De Vries het opwachtte. Het was W.F.-weer: Werkelijk Feestelijk en uit enkele ge sprekjes met de jongelui bleek, dat zij zich veel voorstelden van deze dagen. Eén hunner „hanteer de" al spoedig de piano in de eetzaal. Uit de openingstoespraak, die namens de directie, door de heer J. Th. Corver werd gehouden, no teerden wij het volgende: „Jullie bent hier enkele dagen bij elkaar om zo veel mogelijk inhoud te geven aan het begrip „cul turele dagen", alhoewel dit ook weer niet al te zwaar moet worden opgenomen. Uit het programma blijkt, dat deze dagen nuttig en goed zullen wor den besteed. Op één ding wil ik nog even wijzen. Houdt steeds en overal voor ogen, dat jullie hier gast bent. Dit betekent dat men zich onvoorwaar delijk aan de kampregels houdt en zich als gast ge draagt. Is er echter iets, dat jullie in de toekomst graag anders zoudt willen hebben, laat het ons ho ren. Er kan dan altijd over gesproken worden. Ik wens jullie prettige dagen toe en hoop, dat jullie allen in goede gezondheid zullen terug keren." Na deze inleiding heeft de heer De Vries, als kamp vader de jongelui met de kampregels bekend ge maakt, „waaraan de hand zal worden gehouden maar daarnaast hebben jullie zoveel mogelijk vrijheid in doen en laten. Loopt echter in onze mooie bos sen niet buiten de paden. Er is overigens vrije toegang." Buiten werd door de jongste van de groep, de 15 jaar „jonge" zeilmaker J. de Ruyter, de W.F.- wimpel gehesen en daarna begon de inbezitneming van de slaapkamers. Bedden gereedmaken! Er heerste daar al spoedig de echte vakantiestemming, die uitgelatener scheen naarmate de bewoners van de kamer één-, twee- of driehoog zouden gaan „knorren". Alvorens de groep op zaterdag 22 april huiswaarts keerde, heeft de heer M. Platje, chef Sociale Zaken, een afscheidstoespraak gehouden, waarin hij de drie leiders en de kampouders dank zegde voor de goede zorgen besteed aan de 27 jonge mensen tijdens het verblijf in „Het Putven". Zich tot deze laatsten richtende zei de heer Platje o.a.: „Ik ben ervan overtuigd, dat jullie van deze da gen veel genoegen hebt beleefd, van de excursies hebt genoten en hiervan een en ander hebt opge stoken. Er is mij van verschillende zijden o.m. ge zegd, dat het bezoek aan de „D.A.F." één der hoogtepunten is geweest. Als er dan tevens uit dit samenzijn tussen jullie een band van kameraad schap is gegroeid, is er aan de doelstelling van dit kamp zeker voldaan. Ik heb begrepen, dat het voor allen bizonder pret tige dagen zijn geweest. Straks keren jullie huis waarts en het geeft eveneens een plezierig gevoel als men na een goed doorgebrachte tijd weer naar familie en vrienden terugkeert." De Ondernemingsraad was bij dit afscheid verte genwoordigd door zijn secretaris, de heer B. Blom- mers. Dat „Het Putven" ook internationaal bekend is, moge blijken uit het feit, dat tijdens het ver blijf van onze jongelui aan een jong Engels echt paar en twee Duitse jongens nachtverblijf werd verstrekt. De kampleiding schrijft! 27 levenslustige jongens van 14 t/m 17 jaar een prachtige Jeugdherberg een afwisselend programma een flinke dosis jongenshumor een gezonde eetlust en bovendien prima lenteweer ziehier enkele troeven, die in handen waren van de kampleiding om de Culturele dagen '61 met vertrouwen tegemoet te zien. Aankomst

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 30