27 (^NIEUWS De heren Platje en Blommers op bezoek. Hoe het is geweest, vraagt u? Dit laten we graag de jongste deelnemer Jacob de Ruyter 15 jaar (be roep leerling-zeilmaker) vertellen: „Op 19 april, 's morgens om 9 uur vertrokken wij uit Vlaardingen en waren om 11 uur op de plaats van bestemming aangekomen: de Jeugdher berg „Het Putven". In de gezellige recreatiezaal maakten wij kennis met de kampvader en -moeder en hun assistente. Het kopje koffie smaakte ons best. Na de openingstoespraak werd buiten het gebouw de W.F.-wimpel gehesen. Inmiddels was het tijd voor de middagmaaltijd. Na het eten kwam de eerste corveedienst. Het pro gramma voor de middaguren vermeldde de bezich tiging van de bodemvondsten uit de omgeving, 's Avonds werden dia's vertoond over het Jeugd- herbergwerk. De tweede dag brachten wij een be zoek aan het oorlogsmuseum te Overloon. De bekende journalist en radiospreker Jan Goderie heeft ons in de avonduren op een prettige manier een en ander uit zijn loopbaan verteld. Op de derde dag stonden wij extra vroeg op om een excursie naar de D.A.F. te maken. Na aan komst aldaar hebben wij enige films gezien en daarna koffie gedronken met een sigaar erbij (die smaakte best). Om 8 uur 's avonds was er een filmprogramma te zien. Toen het was afgelopen bleven wij nog enige tijd gezellig bijeen. Zaterdag 22 april. Na het eten ging de W.F.-wim- Corvée pel naar beneden en vertrokken wij - na de slui tingstoespraak - om 10 uur huiswaarts. Wij waren thuis om pl.m. 12 uur. Tot slot geven wij u een kort overzicht van het programma: Woensdag 19 april 's morgens per E.V.A.G.-bus naar de Jeugdherberg; 's middags wandeltocht naar Alphen, tevens bezoek aan de historische opgravingen en bodemvondsten; 's avonds vertoning van dia's over de Jeugdherber gen in binnen- en buitenland; ter afwisseling enkele gezelschapsspelen. Donderdag 20 april 's morgens bezoek aan het oorlogsmuseum te Over loon; 's middags sport en spel; 's avonds „een praatje bij de haard" door de be kende journalist en radiospreker de heer J. Goderie. Vrijdag 21 april 's morgens bezoek aan de D.A.F. te Eindhoven; 's middags bustrip door het mooie Brabant; 's avonds filmprogramma. Zaterdag 22 april 's morgens Brabantse koffiemaaltijd in de Jeugd herberg en sluiting Culturele dagen. Daarna naar huis. De kampleiding: J. Berkhout Jac. Brands T. de Waard

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 31