Plezier na het werk (9 29 (^NIEUWS „Zien bouwen, doet bouwen", zou men kunnen zeggen over de vrije tijdsbesteding van de 25-jarige plaatwerker M. J. den Hartog. Deze oud-leerling van onze Be- drijfsschool heeft het nl. gepres teerd om een zeil-motorboot te bouwen van 7,5 meter lengte, 2.26 meter breedte en een diep gang van 1.20 meter. Op 21 april is zijn boot „te water gelaten", met behulp van een auto met hijskraan, die het pl.m. 2Yi ton wegende gevaarte zonder ha pering in het water plaatste (zie foto). In een kort gesprek met deze jon ge „scheepsbouwer" zei hij er het volgende van: „Ik ben met mijn 12e jaar al begonnen om kleine modelscheep jes te bouwen. Wat later heb ik mij gewaagd aan de bouw van een kleine jol. Hierbij heb ik ech ter veel hulp van mijn vader ge kregen, die ook bijzonder veel voor dit werk voelt en er heel wat van weet. Met de zeil-motorboot, die nu haast startklaar is, heeft hij mij trou wens ook nog wat geholpen, even als een broer van mij. Ik heb wat oud materiaal kunnen kopen en toen zijn we maar begonnen. Ik heb hier en daar mijn licht eens opgestoken en met behulp van een paar schetsen zijn wij er in ge slaagd om de boot te bouwen. Ik ben er ongeveer VA jaar aan be zig geweest en echt wel blij, dat het karwei klaar is. Het is een scheepje met een stalen casco. Al le spanten heb ik zelf gemaakt. Er is niet aan geklonken, maar alle verbindingen zijn gelast. Tenslotte heb ik een 6 p.k. diesel motor op de kop getikt en die zal nu moeten helpen als het geen zeilweer is." Na het plezier - en de moeiten tijdens de bouwperiode komt nu het gebruik van het scheepje in vrije tijd. „Het is de bedoeling om de eerstvolgende vakantie varende door te brengen. De reis gaat öf naar de Friese meren óf naar Zee land. Daar moet ik nog even over nadenken. Het is vanzelf sprekend geen boot om mee op zee te varen, maar ik hoop op de binnenwateren ook veel plezier er van te beleven." Wij wensen deze jongeman op zijn tochten met zijn eigen ge bouwd schip veel genoegen en concluderen wederom dat het ter rein van de vrijetijdsbesteding veelomvattend, interessant en af wisselend is, sommige pessimis tische gedachten daaromtrent ten spijt. Plezier in het werk 1 e water

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 33