VERENIGING Hoofdbestuur vereniging Wilton-Fijenoord Afdeling Harmonie (^)NIEUWS 34 In verband met de langdurige ziekte van de heer Bergh, heeft deze zijn werk voor het Hoofd bestuur moeten beëindigen. Onder dankzegging voor het vele werk, dat hij in de loop der jaren voor de vereniging heeft gedaan, is hem namens alle afdelingen een geschenk in de vorm van een aan tal langspeelplaten aangeboden hetgeen door hem zeer op prijs is gesteld. Zijn plaats in het Hoofdbestuur is met algemene instemming van de afdelingen ingenomen door de heer Gomes. De taakverdeling in het Hoofd bestuur is als volgt vastgesteld: Voorzitter: C. Keyzer (Secretariaat) Secretaris: J. Aarnoudse (Begr. Rep.) Penningmeester: K. Gomes (Werkvoorber. Rep. Oost) Commissarissen: W. Maassen v. d. Brink J. D. Uyterlinden. Contact tussen de afdelingen en het Hoofdbestuur in hoofdzaak schriftelijk via de secretaris te voe ren. Telefonisch contact met de Hoofdbestuursleden tijdens werk tijden moet zoveel mogelijk ver meden worden. Schiedam, 16 mei 1961 J. Aarnoudse Musiceren is de mooiste vrijetijds besteding. Probeer het dan ook mooi te doen. Deze slagzin, die geen nadere uit leg behoeft, konden we vinden op het programma van een solisten dag, gehouden door de Harmonie op 13 mei j.l. in het clubgebouw. Om 14.00 uur werd deze dag door de voorzitter geopend. Hij heet te alle aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder de dirigent dhr. Jansen en zijn echtgenote, voorts dhr. Visser, afgevaardigde van de Muziekvereniging „Excel sior" te Papendrecht en tot slot dhr. de Lange, pianist. Korte tijd na de aanvang verscheen ook ons erelid, dhr. Pala. Uit de woorden die hij sprak, bleek dat de vereniging hem nog na aan het hart ligt. Voorts wees hij op de grote waarde van een dag als deze. Het speet dhr. Pala dat hij het programma wegens een afspraak elders niet tot het einde kon bij wonen. Het plan tot het organiseren van een solistendag is geheel uit de leden voortgekomen. Om de plan nen verder uit te werken is een comité gevormd uit de leden, be staande uit de heren A. Klein, A. G. Borgstein en A. H. de Kaper. Een woord van lof voor dit co mité is hier zeker op zijn plaats, want de organisatie was uitstekend. Op het programma stonden 21 uit te voeren werken, zodat dus van een behoorlijke deelname gespro ken kan worden. Een aantal leden trad als solist op, terwijl de rest van de nummers bestond uit duo's, trio's en kwartetten. Het spreekt vanzelf, dat de prestaties uiteen liepen, doch we twijfelen er niet aan, dat ieder zijn best gedaan heeft om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Dat de zenuwen ook een grote rol kunnen spelen, zullen velen hebben ondervonden. De beoordeling van de deelne mers was in handen van onze di rigent. We kunnen niet anders zeggen, dan dat dhr. Jansen dit op voortreffelijke wijze heeft gedaan. Niemand werd voor kritiek ge spaard, doch steeds was er ook een aanmoediging om het in de toe komst nog beter te doen. Het is niet doenlijk om alle deel nemers hier te noemen, doch voor enkele willen wij toch een uit zondering maken. Dat is dan in de eerste plaats voor de oudste deelnemer, dhr. Scholten Sr. (64 jaar), die op zijn trombone een verdienstelijke prestatie leverde. Ons jongste lid, Hans Hardonk (14 jaar), leverde op de es-darinet een prachtige prestatie. Ook een viertal leerlingen ontbrak niet. Zij speelden op zeer verdienstelijke wijze een stukje voor vier clari- netten en dit houdt dus goede be loften in voor de toekomst, 's Middags werd gemusiceerd van 14.00 uur tot 17.30 uur, waarna het programma onderbroken werd tot 19.30 uur. Toen volgde aller eerst een optreden van de drum band. Jammer dat zoveel tamboers verstek lieten gaan. Volgende keer beter, dames en herenWat we daarna te horen kregen was muzi kaal wel het hoogtepunt van de dag. Dhr. Berger (tuba) hebben we zelden zo gehoord en hij oogstte dan ook een geweldig applaus. Dat geroutineerde krachten, zoals de heren Van Os en Martijn, ook veel succes hadden, behoeven we nauwelijks te vermelden. Wij heb ben echter voor alle deelnemers evenveel waardering, omdat het nu eenmaal niet iedereen gegeven is dergelijke prestaties te leveren. Dat onze Harmonie ook zangers onder de leden telt, bewees dhr. Kuypers, die als extra attractie de bas-aria „O, Isis und Osiris" zong. Tot slot van het muzikale gedeelte speelde de pianist op verzoek „Liebestraum" van Liszt. Hierna konden de aanwezigen zich op de dansvloer amuseren, waarbij dhr. De Lange op de piano voor dans muziek zorgde. Ons lid, dhr. Ber ger, trad weer op de vanouds be kende wijze als conferencier op, waarbij hij geassisteerd werd door

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 38