IN MEMORIAM Willy Wilton-fonds Personalia (g|)NIEUWS 22 verscheidene eigengemaakte gebruiksvoorwerpen aanwijst en zegt: „Gelukkig bezit ik een blijkbaar aangeboren ge voel voor verhoudingen. Dat moet ook wel, want ik werk zonder tekening of schets. Ik heb mijn ogen altijd goed de kost gegeven en daarom heb ik er echt niet zoveel moeite mee." Het zou teveel plaatsruimte vergen om al zijn werk stukken apart te beschrijven. Laten wij mogen vol staan met te zeggen, dat één der twee draaiorgel tjes, via een batterij en grammofoonplaat muziek geeft: draaiorgelmuziek. Het orchestrion (concertorgel) -lieflijk van bouw -, kan binnenin verlicht worden en dit is dan een fantastisch gezicht. Ook hieruit weerklonk spoedig een stukje muziek: de Koekoekswals. Het motor scheepje is een getrouwe nabootsing van een eigen scheepje uit vroeger jaren. Het is 25 jaar oud. De zeesleepboot (het laatste werkstuk) is een ju weeltje, prachtig van lijn en opbouw. De afwer king is compleet: draaibare zoeklichten, beweegbare deuren. In enkele afdelingen meubels en een tapijt. Radar, kompas, stalen trappen, trosbakken met op geschoten trossen, koperen ankers („een moeilijk werkje", zei de maker). Men ziet een reddingssloep (uit één stuk beuken hout gesneden), sein-, top- en deklichten, reddings boeien, sleepbeting met haak. Geen onderdeel of het is er. De bovenbouw van de romp is uit zink gemaakt, met stalen spantjes. De onderbouw is van hout. Men hoort hoe er uit een ventieldopje iets anders gemaakt wordt, hoe allerlei onderdelen met de hand worden gemaakt en men begrijpt de toch bescheiden trots, waarmee de maker zijn werkstuk ken toont. „Nu wil ik er nog een aardige vitrine voor ma ken. Ofschoon er praktisch geen stukje afval van hout, staal enz. enz. de deur uitgaat (er is altijd wel een bestemming voor!) heb ik op het moment geen spullen. Ik heb aan deze sleepboot ongeveer een jaar gewerkt en ben er beslist zuinig op. Die vitrine zal er dus wel komen!" Ziehier, lezers, het korte verhaal van een lang le ven dat gevuld werd met het maken van boven genoemde en vele andere vrijetijds-producten, waar bij wij talloze gebruiksvoorwerpen niet eens met name noemden. Dat zijn er heel wat en vaak even knap van opzet en afwerking. Gaarne willen wij onze oud-werknemer, die uit aangeboren beschei denheid nooit reclame maakt, eens in de openbaar heid brengen, natuurlijk mét zijn toestemming. Hij verdient het: zijn werk getuigt van grote am bitie voor hetgeen hij onderhanden heeft, naast een rijke fantasie, die echter aan de technische verhoudingen in zijn producten nergens afbreuk doet. 12-5-1961 13-5-1961: 14-5-1961 20-5-1961 25-5-1961: 27-5-1961 2-6-1961 4-6-1961 9-6-1961 P. J. KOOPMANS - pl.m. 7-jarig dienstverband als kalefater (oud werknemer) H. A. V. JANSEN - pl.m. 15- jarig dienstverband als draaier. R. SCHULZE - pl.m. 22-jarig dienstverband als scheepsbeschie- ter. P. A. FEELDERS - pl.m. 23-jarig dienstverband als scheepsbeschie- ter. H. VERLINDE - pl.m. 12-jarig dienstverband als ass. kleedlo kaal. D. KNOL - pl.m. 42-jarig dienst verband als kotteraar. D. DEN BOER - pl.m. 31-jarig dienstverband als aanhouder. M. KOP - pl.m. 15-jarig dienst verband als kraandrijver. A. DE BRUIN - pl.m. 15-jarig dienstverband als bankwerker. Met leedwezen geven wij kennis van hun overlijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere ge houden worden. Ontvangen: 2,50 N.N. 18,75 N.N. Uitgaven: In de maand mei werd aan 80 leden van ons per soneel in totaal 3540,47 uitgekeerd. In verband met rechtigde leeftijd ontslag verleend P. Hanssen F. A. Geyp G. van Vliet J. Boers A. Noordzij H. van Geenen W. Bol G. Schravesande het bereiken van de pensioenge- is per onderstaande data eervol aan: magazijnknecht klokkenmaker bankwerker scheepsbeschieter O.B. Stellingmaker koker scheepsbeschieter bankwerker 23-5-1961 17-6-1961 17-6-1961 24-6-1961 30-6-1961 1-7-1961 1-7-1961 8-7-1961

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 24