Paulus neemt vakantiedoor jean dulieu „Wat is het een heerlijk weer," zei Paulus en hij keek glunderend om zich iieen naar de bomen en de bloemen en de wijde, blauwe hemel! Het hele bos genoot van de warme zomerzon. „Iedereen neemt nu vacantie dacht het boskaboutertje, „iedereen doet zijn best om mooi bruin te branden! Waarom zou een boskabouter ook niet eens vacantie nemen? Waarom zou ik me ook niet mooi bruin laten branden? Nu kan het nog! Straks komt de winter weer en dan moet ik dagenlang in mijn boom zitten! Vooruit, ik doe het!" En Paulus holde naar zijn boom, plakte een briefje op de voordeur: „Gesloten wegens vacantie!", trok zijn kleertjes uit en zijn zwembroek aan en repte zich toen naar zijn zelfgemaakte zeilbootje, wat hij onder de takken van een oude wilg had gemeerd. „Alsjeblieft," zei Paulus, „wie doet me wat? Ik ben gewoon niet thuis en voor niemand te spreken!" Toen hij in zijn bootje stapte, kwamen de kleine dasjes aanrennen. „Oom Paulus!' riepen ze, „wilt u ons leren zwemmen?" „Een andere keer, jongens," weerde Paulus lachend af, „ik heb vandaag vacantie!" Nauwelijks waren de dasjes afgedropen of Dorus Bezem kwam uit de struiken tevoorschijn. „Oh Paulus," klaagde hij, „ik heb weer zo'n last van houtwurmen! Wil je me even helpen?" „Onmoge lijk," zei Paulus, „ik heb een vrije dag! Duik maar in het water, Dorus, dan zijn die houtwurmen zó weg!" Daar had je warempel Bertus Pot ook al„Paulus," schreeuwde Bertus, „je moet dadelijk met mij mee gaan! De heks Eucalypta Maar Paulus liet hem niet uitspreken. Hij hees haastig het zeil en riep: „Doe mijn groeten aan Eucalypta en vertel haar maar dat ik niet thuis ben! Misschien neemt Eucalypta dan ook wel vacantie!" Daar gleed het bootje van Paulus onder de wilg uit en het volgend ogen blik dobberde het al op de grote, blinkende plas. De vrienden van Paulus keken het boskaboutertje verbaasd na. „Wie heeft er nu ooit gehoord van een kabouter die met vacantie gaat!" bromde Bertus Pot. „Het is me wat moois," mopperde Dorus Bezem, terwijl hij met een verongelijkt gezicht in het water stapte om de hout- wurmen weg te spoelen. Gelukkig was Paulus wel zo verstandig om zich van die boze blikken niets aan te trekken. Met een overgelukkig gezicht zeil- de hij weg. een heerlijke vrije dag tegemoet! Toen hij al een heel eind weg was, verklaarde Dorus Bezem: Eigenlijk heett Paulus groot gelijk. Waarom zou hij ook niet eens vacantie nemen? Het komt hem zeker toe, vind je ook niet? „Ja, zei ber- tus Pot, „dat dacht ik ook al. Ik hoop maar dat hij een fijne dag zal hebben!"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 21