Afscheid van Piet Vink van 1 novem ber af: VOETGANGERS OP ZEBRA S BESCHERMD (^NIEUWS 12 Een collega van een inmiddels geëmigreerde brattder zond ons een verslag van diens afscheid met het ver zoek dit in het W .F.-Nieuws op te nemen. De redac tie moest het echter enigszins bekorten. Op donderdag, 7 september jl. te 12.15 uur bega ven ongeveer 60 a 70 collega's van Piet Vink zich naar het bijscholingsgebouwtje van de afdeling Branders. Dit was omgetoverd in een complete feestzaal en zelfs voorzien van zitplaatsen. De be doeling was om van Piet afscheid te nemen we gens zijn vertrek naar Canada. Toen hij de zaal bin nenkwam stotterde hij van emotie: „f. ffan. fan fantastisch!" Nadat hij had plaatsgenomen op de voor hem bestemde stoel tussen vlaggen, groen en andere versiering, kondigde baas Van Vliet (voorzitter van het jubileumfonds ,,De Druk- pen") aan, dat Cor v. d. Wijgaart de op rijm gestel de levensloop van Piet Vink bij W.F. zou voor lezen. Dat de vele grappige voorvallen, die de scheidende in de loop der jaren had meegemaakt, op de lachspieren werkten, behoeft nauwelijks ver meld te worden. Hierna overhandigde de voor zitter van „De Drukpen" hem een portefeuille en een 4-kleurenballpoint en beloofde, dat de foto's van dit afscheid spoedig zouden volgen. Andere vrienden schonken een prachtig armbandhorloge. Als laatste spreker voerde baas Van den Boogert het woord. Hij zeide, dat Piet Vink een goed mens is en als een goed collega bekend staat. In hem verliest W.F. een goede en hardwerkende kracht. De 24 jaren, die hij hier werkzaam is geweest, zijn een voorbeeld van goede wederzijdse samen werking. Spreker hoopte, dat hij in Canada op de zelfde manier mag voortgaan in het belang van zijn gezin. Na een stevige handdruk en na het maken van een groepsfoto herinnerde het 5-minutensein ons weer aan de werkelijkheid. Onder de tonen van de top hit: „Ach was ik maar bij Moeder thuisgebleven", ging ieder weer aan het werk (behalve Piet!). Namens Piet Vink breng ik zijn hartelijke dank over voor het onvergetelijk afscheid en voor de prachtige geschenken. Tevens een laatste groet van hem en zijn gezin. M. V. Op 1 november a.s. treedt de nieuwe voetgangersregeling in werking. Van die datum af zullen de knipperbollen binnen de bebouwde kom buiten werking zijn en op de duur verdwijnen en zullen voetgangers - onder vrijwel alle omstandigheden - op de zebrapaden bescherming genieten. Het rijdend verkeer is van die datum af verplicht op de zebra's overstekende voetgangers onbe lemmerde doorgang te verlenen. Daar tegenover staat dat de voetganger ver- plicht is van een zebrapad gebruik te maken als dat zich bevindt op minder dan dertig meter afstand van de plaats, waar hij gedacht had te zullen over steken. Voorts moet de voetganger afzien van zijn rechten als er een politie-, brandweer- of ziekenauto nadert die signalen geeft en als er een begrafenis stoet of militaire colonne passeert.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 14