VERENIGING Afdeling Harmonie Afdeling O. en A. Afdeling Schaken Afdeling zwemmen 19 NIEUWS Op zaterdag, 30 september jl., is in Schiedam een drumbandcon cours gehouden, georganiseerd door de Schiedamse Gemeenschap (sectie muziek) en het Vendel Schiedam van de Oranje Garde. De drumband van onze Harmonie heeft aan dit concours deelgeno men en wat betreft de prestaties kunnen wij wederom een goed ge luid laten horen. Met 39 punten werd een dikke tweede prijs be haald, zodat we best tevreden mo gen zijn. Onze gelukwensen aan allen, die tot dit resultaat hebben bijgedragen. Het Bestuur Op zaterdag 14 en zondag 15 ok tober is in Schiedam een groot na tionaal federatief muziekconcours gehouden. Dit concours werd ge organiseerd door de Harmonie „O.B.K." te Schiedam, onder aus piciën van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen. De deelname aan dit concours was bijzonder groot, zodat op zaterdag maar liefst 20 verenigingen moes ten optreden, terwijl de overige 8 verenigingen op zondag aan de beurt kwamen. Reeds lange tijd geleden besloot onze Harmonie om aan het con cours deel te nemen. Hiermede nam de Harmonie echter een zware taak op zich, want de eisen, die in de vaandelafdeling (hoogste afde- ling) gesteld worden, zijn zeer hoog. De leden van onze vereniging heb ben evenwel goed begrepen waar om het ging en onder de voortref felijke leiding van onze dirigent, de heer Jansen, hebben zij zich tijdens de repetities grondig op het komende gebeuren voorbereid. En zo bestegen zij dan onder gro te spanning zaterdagsavond om 21.45 uur het podium in de Coca cola-hal, waar het concours gehou den werd. Met goede hoop hebben zij na hun optreden het podium weer verlaten, maar de spanning bleef tot de jury haar puntenwaardering bekendmaakte. Toen kon de spanning plaats maken voor een uitbundige vreug de, want met 108 punten werd een schitterende eerste prijs be haald. Met het verplichte werk, Ouverture Spartacus van Scassola, werden 55% punten behaald. Het keuzenummer, Ouverture Le Roi d'Ys van Ed. Lalo leverde 52% punten op. Voor een eerste prijs dient men minimaal 100 punten te behalen, terwijl voor een eerste prijs met lof van de jury 110 pun ten nodig zijn. Dit laatste werd dus zelfs zeer dicht benaderd. Voorts leverde deze eerste prijs de eerste federatiewimpel op. Deze wimpel behoort bij het fede ratievaandel, dat reeds eerder ver overd werd. Na afloop van het concours zijn namens de vereni ging woorden van dank gesproken tot onze dirigent, waarbij namens de leden een stoffelijk blijk van waardering werd overhandigd. Wij menen echter ook langs deze weg nogmaals onze hartelijke dank te moeten betuigen aan de heer Jansen en wij twijfelen er niet aan of wij mogen dit hier doen namens geheel Wilton-Fijenoord. Ook een woord van dank aan alle leden van onze Harmonie is zeker op zijn plaats. Zij hebben zich tot het uiterste gegeven en het zal ze ker een grote voldoening zijn, dat zo'n prachtig resultaat werd be haald. Vrienden, laat dit tevens een stimulans zijn met onze mooie vrijetijdsbesteding op de ingeslagen weg voort te gaan om de naam van Wilton-Fijenoord ook op cul tureel gebied hoog te houden. Het Bestuur. In de maand november brengt het „Amstel Toneel" een thriller van Robert Thomas: Valstrik voor een man alleen. In dit spannende toneelwerk is de onverwachte ontknoping pas aan het einde van het stuk. Wij mogen u dus niets verklappen. Dit bete kent ook, leden van O. en A., dat u na uw bezoek ook uw collega's, die deze thriller nog moeten gaan zien, nieuwsgierig Iaat. De slagzin is dus niet: „Zegt het voort", maar: „Gaat het zien!" Op 11 september j.l. hielden wij onze ledenvergadering. Het Be stuur werd herkozen, doch zodanig gewijzigd, dat de heer Sloof als wedstrijdleider voor de huishoude lijke competitie zal fungeren, ter wijl de heer Van Tol de Bonds wedstrijden blijft regelen. Besloten werd om met twee tien tallen deel te nemen aan de com petitie van de Nieuwe Rotterdam- sche Schaakbond. In de huishoudelijke competitie wordt gespeeld met twee groepen, met voor elke groep drie prijzen van resp. 7,50, 5,en 3,De drie bovenste spelers van elke groep zullen promoveren, de drie onderste degraderen. Met Kerstmis zal er een snel schaakwedstrijd gehouden worden, waaraan diverse, nog nader te be palen prijzen verbonden zullen zijn. De traditionele Paaswedstrijd om de eieren blijft natuurlijk ook ge handhaafd. Mochten er nog schakers bij W.F. zijn, die ook een gooi naar de prijzen willen doen, meldt u dan spoedig als lid aan. Het zal u wel bekend zijn dat wij elke maandag avond in het Clubgebouw te Schiedam spelen, van 8-11 uur. Ook niet-schakers zijn van harte welkom Het Bestuur ]ubïleum 5-kamp. Op 4 november a.s. organiseert de afdeling Zwemmen in het Sport- fondsenbad een jubileum 5-kamp ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Vereniging Wil ton-Fijenoord; aanvang 19.30, zaal open 19.15 uur. De deelnemen de verenigingen zijn: Dockyard C.W.P., R.E.T., Shell en W.F. Door het bestuur is een fraaie be ker beschikbaar gesteld voor de

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 21