vaartuigen verlaten het bouwdok Orgaan van en voor het personeel van Wilton-Fijenoord Schiedam 1 (^)NIEUWS Wie in het tijdvak juni tot en met half oktober in of nabij ons bouwdok is geweest, heeft daar een steeds grotere vloot in aanbouw gezien. Niet minder dan acht vaartuigen waren daar tegelijkertijd onderhan den. Op 19 oktober hebben achtereenvolgens een tank schip (de „Vitrea"), vier olieduwtankbakken, twee sleepboten en een tanklichter voor gedestilleerd water het bouwdok verlaten en deze liggen nu voor verdere afbouw op verschillende plaatsen in de haven van onze werf. Volgens het programma begonnen de voorbereidende werkzaamheden voor deze massale uitdokking in de nacht van 18 op 19 oktober te 0.00 uur precies en om 12.00 uur 's middags waren alle vaartuigen buiten het dok gebracht. De „Vitrea" is een 33.000 tons tankschip, dat - even als haar voorgangsters „Viana" en „Videna" - voor Shell Tankers N.V. wordt gebouwd. De vier olieduwtankbakken, gebouwd in opdracht van PHs. van Ommeren Binnentankvaart N.V., heb ben elk een laadvermogen van circa 1.600 ton. Zij zijn bestemd voor het vervoer van brandbare vloeistoffen op binnenwateren. Lengte over alles 70 m. Breedte over alles 9,5 m. 12 Ladingtanks. De beide motorsleepboten zijn gebouwd in het kader van de modernisering van de eigen sleepbootvloot. Door de steeds groter wordende afmetingen van te verslepen tankschepen ontstond er behoefte aan ster kere sleepboten. Deze twee boten zijn geheel aange past aan de behoefte van het bedrijf. Het zijn kleine, maar sterke slepers, voorzien van twee roeren, waar door ze een grote manoeuvreerbaarheid bezitten. De

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 3