Verlenging m.s. „Willy Böhmer" (^NIEUWS 4 Op 25 september arriveerde aan onze werf te Rot terdam het motorschip „Willi Böhmer" van de N.V. Reederij „Nautiek" te Rotterdam om een ingrijpende „operatie" te ondergaan. Dit schip van het gesloten shelterdek-type moest n.l. met 16 spantafstanden of 9,76 meter verlengd worden tot een lengte tussen de loodlijnen van 69,34 meter. Toen op 8 augustus aan boord de nodige opmetin gen verricht waren, kon door de afdeling Reparatie in Schiedam de nieuwe sectie vervaardigd worden. Nadat op de dwarshelling de sleden onder het voorschip aangebracht waren en het schip op halve lengte, t.p.v. luik 2, doorgebrand was, werd het voorschip op 29 september pl.m. 11 meter naar voren getrokken. Dit gebeurde met een zware takel, waarvan het halende part op de lier van de drijvende bok „Lama" bevestigd was. Een hydraulische pomp zette het gevaarte in be weging, waarna de „Lama" het verdere „trekwerk" verzorgde. De nieuwe sectie was inmiddels met de bok „Titan" uit Schiedam aangekomen en op twee hellingwa gens geplaatst, die het gevaarte van pl.m. 60 ton tussen de beide scheepsgedeelten reden. Hierna werd het nieuwe middenschip in de juiste stand tegen het achterschip gebracht en begon men beide delen aan elkaar te lassen. Het voorschip werd teruggetrokken tegen het mid denschip. Opnieuw stellen en zichten en na enkele dagen waren de drie delen één geheel geworden en kon de verdere afwerking beginnen. Tegelijkertijd werden de nodige veranderingen uit gevoerd om van het schip een open shelterdekker te maken, dubbelplaten op het bovendek aan te brengen ter versterking van het schip, de indeling van de dubbele bodem te wijzigen en diverse scha den aan het casco te repareren. Na het beproeven van de nieuwe kabels, pijplei dingen en verlengde laadbomen ging het schip drie weken na aankomst weer in de vaart. Met dit karwei is weer een goed staaltje geleverd van samenwerking „op lange afstand" tussen de werven te Schiedam en Rotterdam. Bij de foto's op pagina 5 van boven naar beneden: Vóór de „operatie" Het schip in twee delen De aan te bouwen middensectie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 6