DIPLOMA UITREIKIKG Bedrijfsschool- NIEUWS (^NIEUWS 6 18 ten name van „Appèl" Rotterdam) een extra waar- decoupon en het Nederlandse bedrijfsleven heeft door middel van die extra waardecoupon de gehele familie bedacht. (Zelfs het hoedje en de nieuwe man tel voor Oma - geld voor Vaders hobby en Moeders zakcentje ontbreken niet!). Mocht deze onschuldige loterij - echter controleerbare collectevorm - u niet ambieren? Natuurlijk blijft u ook dan niet achter uw steun te verlenen aan hen die alles gaven. Wij behoren terug te geven uit dankbaarheid, in welke vorm ook en dat doen we zeker als we ons de vraag stellen: „Wat deden zij voor ons - wat hebben wij voor hen gedaan?" Het is een ere-plicht en ten opzichte van hen geldt dan ook: Ons lot is hun lot! Misschien meent u wel daar moet de regering de laatste schoolopdracht: met volle kracht vooruit. Het was op 29 september in de Bedrijfsschoolkan- tine, 's avonds omstreeks 8 uur, een gezellige drukte: Gefeliciteerd! T oekomstplannen voor zorgen? Natuurlijk maar u vergat te beden ken dat wij zelf die regering zijn! Te betalen dienen we toch of door middel van het belastingbiljet (kost veel meer) dus met 'n traan, of door middel van het veel goedkopere, onschuldige spel, waarbij de kans op een prijs (dus met 'n lach), met bovendien de posi tieve zekerheid dat onze kans voor hen de garantie geeft voor meer levensgeluk - meer levensvreugde. Koop daarom zo spoedig mogelijk Appèl-loten en vervul uw (ere)plicht. Bekendmaking van het resul taat en de hoofdprijzen zal plaats vinden door middel van een speciale radio-uitzending (Hilversum 1). Wanneer men de coupon die behoort bij 10 loten in zendt of men gireert ongeacht het aantal loten dat men wenst te bestellen, dan ontvangt men per post een gratis trekkingslijst waarop alle prijzen voor komen. ouders van leerlingen, belangstellenden uit het be drijf, de voltallige Kleine Commissie, het leraren corps en de leerlingen die hun diploma zouden ont vangen. De heren A. C. Cheret en S. P. L. Koudstaal waren als afgevaardigden van de „Bemetel" aan wezig. De heren Van der Jagt en Valk hadden het druk met het verwelkomen van de vele gasten. Zoals gebruikelijk sprak de heer Van der Jagt het gezelschap toe. Hij zei o.m.: „Als wij - in het kort - jullie opleidingstijd de revue laten passeren, dan mogen wij verschillende prettige zaken vaststellen: het is een voorspoedige opleiding geweest. Er waren geen ernstige zieken. Er kwamen slechts 4 ongevallen met arbeidsonder- breking voor. Niettegenstaande in de school veel voor het grijpen ligt en heel weinig deuren op slot zijn, werd er niets vermist. Dit is bijzonder prettig te kunnen mededelen. En tenslotte: bijna alle jongens zijn geslaagd." Spreker nam afscheid van de jongens, die hij zo goed had leren kennen en gaf hun goede raad mee. „Er zijn sterke en zwakke figuren. De laatsten zijn met minder wilskracht bedeeld en daardoor soms snel te beïnvloeden door hen, die sterke ver halen weten te vertellen over „ergens meer ver dienen". Maar wat gebeurt er als je je vak de rug toekeert om op een andere manier meer te willen verdienen? Je blijft dan niet bij in het vak, dat je leerde en je verliest tenslotte je vakkennis en daar van heb je later spijt." Eén bepaald compliment, dat spreker wel eens van bezoekers te horen krijgt, wilde hij gaarne terugwij zen naar de plaats, waar dit moet zijn. Die bezoe kers maken dan de opmerking dat zij jongens op deze school aantreffen, die er „zo netjes" uitzien. „Dit compliment", zei de heer Van der Jagt, „moet ik bepaald overdragen aan jullie moeders.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 8