- 7 (^NIEUWS Zij zijn het die vaak met opofferingen daarvoor zorgdragen." Over de werkzaamheden die de jongens reeds enige tijd in het bedrijf verrichten zei spreker: „Je zult wel eens prettig en dan weer minder prettig werk hebben. Dat is met iedereen het geval. Misschien is af en toe vervelend werk verrichten voor de mens wel eens goed, want door tegensla gen wordt de wilskracht versterkt. Zij, die wat willen bereiken, moeten een sterke wil tonen bij het vervullen van hun taak. De school geeft jullie - als laatste les - deze opdracht mede: Met volle kracht vooruit!" Namens het personeel sprak de heer B. Blommers, secretaris van de Ondernemingsraad, de jongens toe: „Het is steeds prettig als een aantal jonge kna pen, die een diploma verwierven, in het bedrijf te werk komen om zich verder in het vak te bekwa men. Het is daar voor hen in de begintijd niet al tijd even gemakkelijk. Ook al bezit men papieren, toch begint men meestal als „krullenjongen". Je moet als 't ware even getest worden. Dat maakt iedereen wel eens mee in het leven. Het is niet al tijd even gemakkelijk, maar ook weer niet onover komelijk. In het bedrijf staan er altijd mensen en instanties gereed om je onder alle omstandigheden te helpen. Allereerst je baas en ten tweede zullen andere instanties bereid zijn om in de mate van de bestaande mogelijkheden hulp te bieden, waar het nodig is. Jullie hebt nu een diploma van één der beste bedrijfsscholen van Nederland en ik hoop, dat je in ons bedrijf, dat alleen kan floreren door het begrip „samenwerking" altijd en overal toe te passen, je beste krachten zult geven. Ik wens je een goede toekomst." Dankbetuigingen. Namens de aanwezige ouders sprak de heer B. Damme een dankwoord aan het adres van staf en leraren van de school. Hij wees erop, dat het niet te pas komt om te zeggen: „ik heb mijn diploma, nu kan ik wel weggaan." Spreker vergeleek de tijd van vroeger met die van heden en constateerde, dat gelukkig veel ouders willen, dat hun kinderen leren. „Ik hoop, dat het nu uitgereikte diploma de aanloop zal zijn voor een goede toekomst", be sloot de heer Damme. Voor de gediplomeerden sprak Gerard Groenhorst een kort dankwoord uit. Hij zei o.m.: „Zoals het ook in het huisgezin wel eens kan voor komen, zo hebben wij ook wel eens wat gehad, maar onze eindcijfers bewijzen toch, dat wij in onze leertijd heel wat hebben opgestoken. Wij zul len proberen het hier geleerde goed in de praktijk te gaan gebruiken. Hartelijk dank heren voor alles, wat u voor ons deed." Oud-leerling A. Boon heeft namens het bestuur van de oud-leerlingenvereniging „Contact" een pro pagandistisch woord gesproken. Hij spoorde de jongens aan om niet met de studie op te houden en wekte hen op om via de vereniging het contact te blijven bewaren. Spreker hoopte, dat er veel nieuwe leden zullen worden ingeschreven. Op de tentoonstelling. In een der werkplaatsen lokte een bescheiden ten toonstelling van examen-werkstukken vele belang stellenden. Een technisch employé uit de Machine fabriek was zo bereidwillig om schrijver dezes te wijzen op de zeer goede afwerking van verschei dene werkstukjes, zijn domein betreffende. Ook de examenstukken van plaatwerkers, koperslagers enz. stonden in de belangstelling van ouders en andere aanwezigen. Rotterdams Philharmonisch Orkest. Bij de opleiding van onze Bedrijfsschoolleerlingen wordt de kunst niet vergeten. Meer dan 200 jon gens bezochten in september een concert van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Op het programma stonden bekende werken van Chabrier, Debussy, Tschaikowsky en Verdi. Enkele genodigden Op de tentoonstelling gaat het opgewekt toe

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 9