voor de kanarieliefhebbers verkeerstip van A.N.W.B. De remmen van de bromfiets NIEUWS 12 Onze liefhebberij staat dit jaar in een bijzonder teken, nl. ten dienste van de Polio-bestrijding. Is er iets mooier dan je liefhebberij en vrije tijd in dienst te stellen van de lijdende mensheid? En nu zal men zich afvragen, wat is dat dan wel, die bij zondere liefhebberij? Hier is het dan: het kweken van kanarievogels. Niet zó maar, nee, volgens de theorie van Mendel. Wist u, dat er 52 kleuren bestaan bij de kleur- kanaries? Dat de zang-, en kleurkanaries en de exoten aan verschillende wedstrijden deelnemen, o.a. aan Onderlinge wedstrijden van de verenigingen, aan Kampioenschappen van Rotterdam, Gewesten, Neder land en de Wereldkampioen Wist u, dat er al ver schillende wereldkampioenen van zang- en kleurka naries in Nederland zijn? Dat Nederland al diverse malen het Landen-klassement gewonnen heeft? Ja, onze huisvriendjes zijn al naar Spanje, Italië, Por tugal, Duitsland en Frankrijk geweest. In februari a.s. gaan ze weer naar Brussel. Maar voor deze wed strijd krijgen we eerst het Kampioenschap van Neder land in Rotterdam van 6 tot 14 januari 1962 in het mooie gebouw „Courzand" aan de Heyplaat. Wij krijgen daar inzendingen uit geheel Nederland. En deze wedstrijd staat in het teken van de Polio-be- strijding. Het batig saldo komt geheel ten goede aan het Prinses Beatrix-Poliofonds. Vooraanstaande Nederlanders hebben zitting in het Ere-Comité, o.a. Mr. J. Klaasesz, Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland, Mevr. Van Walsum, ir B. Wilton, ir K. v. d. Pols en nog vele anderen. Is er iets mooier dan je liefhebberij voor zo'n goed doel disponibel te stellen? Een bezoek aan deze vogelshow is zeker de moeite waard. Maar u kunt nog meer doen: ieder offer, hoe gering ook, zal in dank aanvaard worden. Het gironummer is: 24.44.37 ten name van J. Lager waard, Transvaalstraat 16, Rotterdam. Wilt u er nog iets meer van weten? Mijn adres is: A. H. Hoek (secr.), Gerststraat 13, Rotterdam-20. 16 meter 9 meter Begin van de remweg SNELHEID m/uur 40 km/uur Op het ogenblik zijn in Nederland meer dan één miljoen bromfietsen die met een snelheid van zo'n 30, 40 km per uur over de weg snorren. Behalve dat het motortje goed moet functioneren, moeten de remmen in uitstekende conditie zijn, want belangrijker dan het snel kunnen rijden, is wel het snel kunnen remmen. Naar de mening van de ANWB is het voor het behoud van uw eigen leven van belang zo om de twee maanden de remmen van uw bromfiets te controleren. Dit kunt u doen door middel van een eenvoudige remproef. Op een vlakke, droge weg laat u uw bromfiets met een snelheid van 30 km per uur draaien. Vanaf een bepaald punt op de weg, u neemt bijvoor beeld een lantaarnpaal als beginpunt, remt u. Binnen negen meter dient nu de bromfiets stil te staan. Als u hetzelfde stuk weg nog eens rijdt met een snelheid van 40 km per uur, dan mag de remaf- stand hooguit 16 meter bedragen. De remafstand van een bromfiets verschilt dus niet met die van een auto of scooter. Ook al heeft u een nieuwe bromfiets, dan is het toch zaak regelmatig aandacht te schenken aan de vóór- en achterrem. Het is immers heel goed moge lijk dat een boutje, een kabel op „springen" staat, of dat de remvoe- ring met olie in aanraking is gekomen en daardoor slecht remt. Deze mankementen komen tijdens zo'n steekproef vlug aan het licht. De ANWB waarschuwt u met klem tegen verwaarlozing van de rem men van een bromfiets. Op een kritiek ogenblik kunt u uw uiterste remvermogen nodig hebben om het vege lijf te redden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 14