25 Afdeling Hengelsport Afdeling Mannenzang (^NIEUWS Tevens werd op deze vergadering de heer M. Scholten sr. gehuldigd in verband met zijn 25-jarig lid maatschap. Tot zover deze verga dering, waarvan nog niet eerder een verslag werd gepubliceerd. Ook werd in dit jaar aan diverse concoursen deelgenomen, zowel individueel als gezamenlijk. Een aantal leden behaalde op solis tenconcoursen goede resultaten. Onze drumband nam deel aan twee concoursen, waarbij resp. een lste en een 2de prijs werden be haald. De Harmonie bleef niet achter en behaalde op het Nationaal Fede ratief Muziekconcours te Schie dam een schitterende eerste prijs in de Vaandelafdeling; een bewijs dat we nog steeds tot grote pres taties in staat zijn, indien ieder zich ten volle geeft. Resumerend kunnen we zeggen dat het afgelopen jaar voor de Harmonie een goed jaar is ge weest. Hierbij mogen wij zeker de grote toewijding waarmee onze dirigent, de heer Jansen, de ver eniging heeft geleid, niet verge ten. De band tussen dirigent en leden is zeer hecht geworden en tijdens de repetities heerst er altijd een prettige sfeer. Wij hopen, dat dit nog lang zo zal blijven. Er zijn ook reeds grote plannen voor het volgende jaar. Daarom zullen wij bij het afscheid van 1961 niet al te lang stilstaan en met goede moed aan 1962 be ginnen. Mogen wij dan tot slot van dit jaaroverzicht de directie, het hoofdbestuur, alle leden, onze donateurs en verdere bekenden prettige Kerstdagen en een voor spoedig 1962 toewensen. Het Bestuur Aan het einde van 1961 kan onze afdeling constateren, dat de vrije zaterdag een belangrijke factor is t.a.v. onze sportbeoefening. In deze vrije uren wordt er veel gehengeld. Op 1 januari 1961 bedroeg het aantal leden 40. Door vertrek van 2 leden naar elders sluiten wij het jaar af met 38. Op de jaarvergadering werd een nieuwe voorzitter gekozen. De heer C. Aben meende nl. zijn taak in jongere handen te moeten leg gen; de heer J. Broos volgde hem op. Tegelijkertijd koos men de heer F. de Houting tot 2e pen ningmeester en de heer G. Bud- denböhmer werd 2e secretaris. De heer Aben aanvaardde het ere voorzitterschap. In verband met de gestegen uit gaven werd de contributie ver hoogd. Men besloot ook dat een maal per maand op een zaterdag morgen onderling gevist zal wor den, naast eventuele sportuitwisse- lingen of andere uitnodigingen. Op 3 juni heeft onze afdeling deelgenomen aan de jubileum- sportwedstrijden. Met de henge laars van de N.D.S.M. vertrokken wij naar Brielle en vingen daar... 2 vissen. De vis van W.F. was 10 mm langer dan die van de N.D.S.M. en onze afdeling was dus winnares. In het visconcours op 12 augustus (omgeving Maasland) werd ons gepensioneerd lid, de heer J. v. d. Velde, kampioen en hij legde voor 1 maand beslag op de wisselbeker. In een serie concoursen, gehouden in de wateren rond Schiedam, Rotterdam, Maasland en Leid- schendam, werden 276 vissen ge vangen met een totaal gewicht van 160,66 kg. De eerste prijswin naars waren: le concours J. Broos, 2e concours H. v. d. Velde (voor de 5e maal winnaar van de beker), 3e concours J. v. d. Velde, 4e con cours G. v. d. Berg, 5e concours wederom J. Broos en tenslotte was F. de Houting winnaar van de zesde wedstrijd. Op de prijsuitreiking, die op 9 december plaatsvond, hopen wij in het volgende W.F.-Nieuws terug te komen. Nieuwe leden zijn altijd van harte welkom: bijt toe, dan halen wij wel op! Van deze gelegenheid maken wij tenslotte gaarne gebruik om direc tie, hoofdbestuur en leden van de zusterverenigingen prettige Kerst dagen en een voorspoedig 1962 toe te wensen. Het Bestuur Door verschillende omstandig heden zijn de verrichtingen van ons koor niet zo groot in aantal als in vorige jaren. Op donderdag 29 mei werd een concert gegeven voor de bejaarden in de bejaardenflat te Vlaardingen. In het kader van een driedaags congres te Rotterdam van de Ex-Po-Ge werd op de avond van 21 juni een herdenkingsbijeen komst gehouden, welke plaats vond in de Grote Kerk te Rotter dam. Medewerking hieraan werd verleend door Harmonie en Da mes- en Mannenkoor. Uitgevoerd werd de Herdenkingskantate van de heren Giphart en Pala. Wij vestigen nu reeds de aan dacht op het concert, hetwelk ge geven zal worden op donderdag 29 maart a.s. Dit is een concert van de Harmonie, waaraan door beide koren medewerking zal worden verleend. Als de voortekenen niet bedriegen, belooft dit iets unieks

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 27