De Shell-vierkamp a?|)nieuws 30 Het bestuur van de Vereniging van Bazen en Onderbazen van de Dok- en Werfmaatschappij Wilton-Fijenoord N.V. wenst directie, chefs, collega's en vrienden een gelukkig en voorspoedig 1962. in het oog, dat de resultaten van het afgelopen jaar goed waren. Met niet minder dan 3 bekers kwam de wedstrijdploeg naar huis. Namelijk de 1ste prijs die werd behaald in de tweekamp tegen Dockyard, de jubileum-vijfkamp van Wilton-Fijenoord en de vier kamp van de Shell. Evenals vorige jaren deden onze zwemmers(sters) mee aan de Z.R.O.-competitie. Ook hier werden op de persoon lijke nummers successen geboekt o.a. door J. den Held, B. Dekker, M. de Wit en H. Verheyden. Dit jaar hadden wij voor het eerst een deelnemer bij de Nationale Kam pioenschappen. M. Geeratz had het niveau bereikt, dat hij op de rugslag mocht uitkomen. Hij deed dat niet onverdienstelijk, want hij behoorde tot de tien besten. In de zomercompetitie werden onze heren in de waterpolowed- strijden kampioen. Onze dames eindigden achter R.Z.P.C. I op de tweede plaats. De heren komen nu volgend jaar uit in de 1ste klasse van de Z.R.O. Onze afdeling Showzwemmen heeft dit jaar op diverse zwem- avonden de gebruikelijke uitvoe ringen gegeven. Door het uitvallen van een paar dames is het Kunst- zwemmen voorlopig stopgelegd. De toeloop van kinderen bij onze vereniging blijft aanhouden, zodat wij, wat betreft „het leren zwem men" onze handen vol hebben. Personen die ons willen helpen kunnen wij nog steeds gebruiken: Wie meldt zich voor lesgeven ge durende 45 minuten in de week, direct na werktijd? Het bestuur heeft een kleine wij ziging ondergaan. De heer FE Tamminga heeft wegens drukke werkzaamheden het secretariaat overgedaan aan de dames G. van Wijngaarden, G. Knikke en L. Knol, terwijl de heer J. v. d. Mun- nik door vertrek naar elders, het secretariaat van de technische com missie heeft overgedragen aan mej. M. den Held. Dit jaar zijn twee contactavonden gehouden. Beide avonden waren reuze gezellig en hebben er zeker toe bijgedragen, dat de wedstrijd- ploeg één geheel is geworden. Vanaf deze plaats wensen wij directie, hoofdbestuur, alle leden en allen die zich afgelopen jaar verdienstelijk hebben gemaakt voor onze vereniging een voorspoe dig en sportief 1962. Het Bestuur Op zaterdagavond, 18 november, werd in het Kolpabad de Shell- vierkamp gehouden tussen de be drijfsverenigingen van R.E.T., Dockyard, Shell en W.F. De W.F.- vijfkamp, die op 4 november plaatsvond, werd door W.F. met een gering verschil gewonnen. Shell stond toen op de 2e plaats. Dat Shell revanche zou trachten te nemen, zat er dik in. Het is hun niet gelukt; W.F. ging weer met de wisselbeker naar huis. Maar de wedstrijd was wel zo enerverend als in jaren niet het geval geweest is. De jury maakte nog de ongeluk kige fout eerst Shell als winnaar te verklaren en daarna bij het her zien van de optelling W.F. Het verschil waarmede W.F. won be droeg slechts 11 sec. öp de ca. 1100 seconden totaal. De avond begon met de 50 m schoolslag dames. R. Driessen zorgde al voor een kleine voor sprong, die in de 2de serie van dit nummer met succes werd ver dedigd door J. Knol. De heren R. Bijloo en H. Driessen wilden niet onderdoen voor de dames en behielden de kleine voorsprong. Bij de 50 m vrije slag kwamen de beide zusters Den Held aan de start. Marjan vergrootte de voor sprong en Joke zwom als nooit tevoren (32,9 sec.) en gaf Shell geen kans veel terug te winnen. H. Verheijden en D. Christen had den het zwaar te verduren in het sterke veld van heren en iets van de puntenvoorsprong hebben zij moeten prijsgeven. De rugslag van de dames was een groot succes voor de Shell. M. de Wit en G. Knikke, die op het laatste moment inviel voor B. Dek ker, moesten een groot deel van onze puntenvoorsprong afstaan. Wat niet wegneemt, dat ze beiden „voor hun leven" gezwommen hebben. De heren op de 50 m rugslag, C. van Wijngaarden en M. Geeratz, bezetten in beide series de eerste plaats, zodat we de individuele nummers afsloten met een geringe voorsprong. Nu begon de spanning pas goed; drie estafettenummers zouden het programma besluiten. Voor W.F. kwam bij de eerste estafette 4 x 50 m wisselslag da mes de tegenslag. M. de Wit als eerste zwemster op de rugslag werd gediskwalificeerd. Haar keerpunt voldeed niet aan de voorschriften. Onze voorsprong was veranderd in

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 32