De „Armagnac'' door de S.F.T.P. overgenomen 3 NIEUWS Aan boord van het t.t.s. Armagnac" vond op 28 november in het Bureau du Comman dant een kortdurende, maar belangrijke han deling plaats. Daar ondertekenden na voorlezing onze directieleden ir J. E. Woltjer en ir B. Wilton de stukken, die de overdracht van het schip aan de S.F.T.P. inhielden. In aansluiting op deze overname volgde de vlagwisseling op het achterschip. Op com mando van Kapitein Gamier daalde het Neder landse rood-wit-blauw om plaats te maken voor het Franse rood-wit-blauw. Vanaf dit ogenblik bevonden de aanwezigen zich op Frans grondgebied. In een der fraaie salons hielden achtereen volgens een der directeuren van de S.F.T.P., ad miraal Beret en ir Woltjer, een toespraak. Beide heren beperkten zich in hoofdzaak tot het memoreren van de prettige samenwerking tij dens de bouw van het schip en spraken goede wensen uit voor officieren en bemanning. Inmiddels waren de papieren, nodig voor de uitreis naar Le Havre, in gereedheid gebracht en zo zagen wij op woensdag 29 november, 's morgens om 9 uur, de „Armagnac" de tros sen losgooien en zeekiezen. Het grootste tank schip dat bij ons was gebouwd, had haar bouw plaats verlaten om haar rederij te dienen. Ook wij wensen hierbij de S.F.T.P. en de op varenden: good luck! T elegramwisseling Uit volle zee werd enige uren na het vertrek het volgende telegram ontvangen: wilton fijenoord Schiedam commandant etatmajor equipage armagnac adressent a direction ingenieurs maitres ouvrierS chantiers wilton leurs vifs remer- ciements et sinceres salutations garnier W.F. seinde terug: monsieur garnier a bord armagnac mille remerciements pour votre telegramme. nos meilleurs voeux pour un bon voyage au havre et beaucoup de bonheur pour l'avenir a vous votre etatmajor et equipage. Wilton.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 5