De vriendelijke goudhamsters M w> 27 Jong Goudha mibzrtj<z mm nieuws Er was een een jongen die bang werd als hij in het donker muizen hoorde ritselen achter het behang. Als er een trippelde op het zeil in zijn kamer stapte hij voor geen geld ter wereld uit zijn bed. Maar over dag nam hij rustig muizen en witte ratten, die zijn vriendje kweekte, in de hand. Er waren witte met roze neuzen en mooie bontjes, wit met beige of zwart. Op een dag ruilde het vriendje vier witte muizen voor twee goudhamsters, lichtbruine die ren met stompe snoetjes. Zij hadden wit, donkergrijs en ook oranje in hun vacht, heel mooi. Als voedsel kregen zij bruinbrood, mais, gort, tarwe, havermout en stukjes tomaat en andijvie. Een buurmeisje wilde boterkoek geven omdat zij het zulke lieve dieren vond, maar de jongen wist dat het niet mocht. Het is te vet. Zij mocht wel een stukje be schuit geven. Bij de goudhamsters stond een bakje schoon drinkwater. Deze knaagdieren hebben het gauw warm en dan moeten zij drinken dat helpt voor de afkoeling. En zij hebben het ook gauw koud. Dan kruipen zij in hun diepe warme nest. Dat was geen stro of houtwol, dat zou veel te koud zijn. Het was een nest van krijn, ragdunne vezels van „O, gewoon", zei hij, „schoudervul- Wel bewaren ze veel eten in hun planten. Krijn wordt gebruikt voor ling van een oude jas. Ik heb er nog nest. Het zit steeds vol tarwe en gort op vu mg van stoelzittingen. Ook een paar voor nieuwe nesten. Maar Dat doen alle hamsters Zij hamste rt er veel pluis in van grijze watten, het nest blijft lang hoor, want goud- ren of verzamelen voedsel om voor- oe die jongen daar aan kwam? hamsters maken het nooit vuil." raad in huis te hebben. Bij slecht weer kunnen zij dan rustig binnen blijven. Dit gedrag lijkt hier in de kamer wel wat overdreven, maar het is nu eenmaal de gewoonte van ham sters zo te doen. De gewone hamster, die in Europa leeft, woont graag bij bouwlanden met graan. In zijn wangzakken ver zamelt hij flink wat rijpe graankor-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 29