Onze veilige bedrijfsschool drijfsschoolleerlingen. Daar zullen zij onder goed geleide kunnen kamperen, naar hartelust sport en spel kunnen beoefenen en geest en lichaam verster ken door middel van verantwoorde bezigheden. Het is echter nog niet zover! Er moet eerst gegra ven en gebouwd worden. Licht en water zijn in zulke afgelegen brokjes natuur niet zó maar te ver krijgen. Vele instanties moeten daarbij worden in geschakeld. Als al deze zaken hun beslag hebben gekregen, dan zal op zekere dag in het goede Brabantse land, in een eigen W.F.-kamp, de eerste groep jonge, levens lustige knapen verschijnen en gaan genieten van het kampleven in de vrije natuur, om - naar wij verwachten - gezond, gebruind en prettige erva ringen rijker, het ingewikkelde stadsleven en het dagelijks werk weer beter aan te kunnen. Ongeveer 125 leerlingen van de Bedrijfsschool hebben 175 dagen achtereen veilig gewerkt. Dit betekent - zoals bekend is - het bereiken van het tweede hoogtepunt in de Veiligheidscompetitie. Het betrof hier de afdelingen: Koperslagers - Pij- penbewerkers (leermeesters L. H. van Collenburg en P. Pape); Voorbereidend leerjaar lc (leermeester H. J. Dekker); de afdeling Machinale Bewerking (leermeester P. Pruijsen); Bankwerkers (leermees ter J. Koenderman); en de Scheepsbeschieters (leermeester W. Baart). Op 9 mei verwelkomde de heer W. G. E. Valk in de kantine van de school de heer J. Th. Corver, Hoofd van de Personeelsdienst, de beide Veilig heidsinspecteurs, leermeesters en leerlingen en zeide vervolgens: „Het bereiken van de tweede mijlpaal in de Vei ligheidscompetitie is een belangrijke gebeurtenis. Ongeveer drie jaar geleden is men bij wijze van proef met deze wedstrijden in de Bedrijfsschool gestart en nu is het bijna zo ver, dat over de gehele werf aan Veiligheidscompetities wordt meegedaan. Wij mogen er dus gerust trots op zijn, dat wij als proefkonijn dienden. Vandaag krijgen jullie alle maal een geschenk; maar ziet dit niet als een prijs of een beloning. In feite is het zó, dat het 175 dagen lang veilig en zonder ongeval weer s avonds thuiskomen veel belangrijker is dan dit cadeau. Door steeds weer veilig van het werk terug te keren heeft men als 't ware ,elke dag een hoofdprijs gewonnen. Beschouwt dus dit geschenk als een onderstreping van 175 prijzen. Ik feliciteer jullie van harte met het succes, evenals de daarbij betrokken leermees ters, die hebben medegewerkt deze mijlpaal te be reiken. Ook onze eigen, kleine Veiligheidsinspec teur gelukgewenst". Ten slotte wees de heer Valk erop, dat men, op deze manier verdergaande, precies vóór de vakantie aanbreekt de 250 veilige dagen zou kunnen vol maken. Met de opwekking zich geheel in te zetten het eind punt van de competitie te bereiken, eindigde spreker en gaf daarna het woord aan de heer F. Sparreboom. Aan de hand van cijfers meende de Veiligheids inspecteur goed te doen een waarschuwend woord te laten horen met betrekking tot het aantal onge vallen tijdens de sportlessen. „In 1957 kwamen er 20 ongevallen voor tijdens de praktijk en 4 bij de sport, in 1958 waren dit er resp. 9 en 10, in 1959 in beide categorieën negen, in I960 resp. 3 en 16 en in 1961 twee in de prak tijk en 5 bij de sport," aldus de Veiligheidsinspec- teur. Ten aanzien van het ongevallencijfer over de ge hele werf slaat de Bedrijfsschool een goed figuur. Zij staat procentsgewijze op de tweede plaats, tus sen de Machinefabrieken en de Gieterij (Fijenoord) in. Het geschenk - een gereedschapsset - ontlokte aan velen een enthousiaste uitroep. Op de vraag aan één hunner of hij deze set goed kon gebruiken antwoordde hij min of meer verontwaardigd: „Wat dacht u dan?"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 16