HET WORDT STEEDS VEILIGER 17 (^NIEUWS In december 1961 startte op de gehele Rotterdamse werf de eerste Veiligheidscompetitie en precies 100 dagen (in de zin van het competitiereglement) daarna - nl. op 26 april - bereikten 4 afdelingen de eerste mijlpaal. Het betrof hier de Machinefabriek (baas Voor burg)) de groep Electriciens, Kraandrijvers en Magazijnpersoneel (baas Van Kempen en magazijn meester Ambachtsheer), de combinatie Schilders, Stellingmakers-Bikkers (baas Van der Ree) en de afdeling Geschut (baas Slagboom). Tezamen had den pl.m. 150 man de honderd dagen veilig wer ken volgemaakt. Sedert het begin van de competitie werden op de werf Rotterdam 14 onbetekenende ongevallen gere- gistreèrd. In vergelijking met eenzelfde periode in het vorige jaar is dit een belangrijke daling, daar het gemiddelde aantal toen 22 bedroeg. Ook hier dus gunstige resultaten als gevolg van de on- derlinge competitie. Ir. R. F. P. Röell sprak in de Machinefabriek de 4 groepen toe en wenste hen geluk met het bereik te resultaat. „Wanneer men aan ieder van ons zou vragen of men werkelijk veilig werkt, dan zal ieder voor zich menen deze vraag bevestigend te kunnen be antwoorden. En toch gebeuren er nog steeds onge lukken. Hoe komt dit dan? Het antwoord is, dat er nog altijd ogenblikken van onoplettendheid voorkomen, waardoor een ongeval kan ontstaan." De heer Röell stelde, dat de veiligheid belangrijk is voor het gezin en voor het bedrijf, maar hij zag het besparen van het persoonlijke leed als het aller voornaamste. Daarom wekte hij het personeel op om steeds en overal - in het werk, op de weg en in het gezin - de veiligheid als punt één te blijven zien en hiernaar te handelen. Zoals bekend is, ontvangen de winnende groepen bij 100 dagen veilig werken de Veiligheidswimpel, ter plaatsing op het scorebord.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 19