BEDRIJFS- SCHOOL- KAMPEER- CENTRUM De vorige maand werd op deze plaats de vraag gesteld, „Wie weet waar Esbeek ligt?" En dit antwoord werd direct gegeven namelijk: „13 km ten zuiden van Tilburg". Maar wij zouden nu de vraag willen stellen, „Weet u wat daar deze maand gebeurd is?" Wel, geachte lezers van ons Bedrijfsschool-Nieuws, daar is in een maand tijds het Bedrijsschool-Kam- peer-Centrum uit de grond gestampt. Gaar u maar na: gebouwd is er een verblijf voor de leiding, een verblijf voor de „groep van de week" van pl.m. 30 man en een houten gebouwtje voor sanitair met water, douches en toiletten. Wat één en ander heeft betekend voor ons Bouw bedrijf is niet voor te stellen, maar de heer Uyter- linden krijgt het voor elkaar en als de tekenen niet bedriegen, dan is, terwijl u dit leest, de eerste ploeg daar aan het proefstomen. Naast waterleiding, riolering, inventaris, nieuwe tenten, hebben we overal voor gezorgd; alleen van één ding zijn we net zo afhankelijk als u, namelijk van mooi weer. Laten we hopen, dat boven dit kamp het zonnetje ferm zal blijven schijnen. Uw reporter zal u van tijd tot tijd op de hoogte houden van de kampbelevenissen van de Bedrijf s- schoolleerlingen. Gezins-begrotings-instituut Het voorlichtings-instituut voor doelmatige inko mensbesteding (G.B.I.) is gereed met zijn pro gramma 1962 - 1963. Uit de inleiding citeren wij: Het G.B.I. tracht de werkzaamheden steeds verder te verdiepen en uit te breiden en elk jaar met nieuwe aktiviteiten te komen. Over de bijeenkomsten staat verderop: De ervaring heeft ons al geleerd, dat dit gezellige en sportieve bijeenkomsten zijn, waar soms juist de meest tegen- spartelende deelneemsters enthousiast gaan worden en anderen nog aansteken op de koop toe, om eens uit te zoeken, wat een huishouding nu eigenlijk kost! Een mens schijnt altijd nog verborgen talen ten te bezitten! Iedere belangstellende huisvrouw zal in het pro gramma wel iets van haar gading vinden, hetzij onder het hoofd: „Lezingen", dan wel onder „Ouder avonden" en/of „Cursussen". Ook aan a.s. moeders (en vaders) en verloofde pa ren wordt aandacht geschonken, terwijl zij, die met maatschappelijk werk, gezinsverzorging en met kraamverzorging te maken hebben, van lessen en bijeenkomsten, zo nodig, een en ander kunnen op steken. Op de buitenomslag (achterzijde) staan de reeds verschenen uitgaven van het G.B.I. opgesomd. 15 Moederdag 1962 Het is een traditie geworden, dat de Bedrijfsschool- leerlingen van ons 1ste leerjaar voor Moeder een werkstukje maken. Dit jaar leek de school wel een grossierderij van moederdag-bloemstukjes. Niet minder dan 84 bloembakjes werden vervaardigd en met door de jongens zelf gekochte plantjes versierd. Het pootwerk had wel enkele voeten in de aarde, maar het resultaat mocht gezien worden. NIEUWS

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 17